Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wypadanie zapłonu 3ci cylinder.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wypadanie zapłonu 3ci cylinder.

Postprzez redi3k » 5 paź 2017, o 11:51

Witam,
Posiadam astre h 2004 1.6 twinport 77kw 105km z16xep. Wczoraj podczas jazdy przy dodawaniu gazu zaczął szarpać. Po jakimś czasie pojawiła się kontrolka check engine. Po podłączeniu do komputera pokazało błąd p0303. Wypadanie zapłonu na 3cim cylindrze. Silnik pracuje nierównomiernie, czuć drgania. Wymieniłem świece i nic się nie zmieniło. Proszę o pomoc.
redi3k
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 paź 2017, o 11:43
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Wypadanie zapłonu 3ci cylinder.

Postprzez Wigo48 » 5 paź 2017, o 16:15

Konkretną odpowiedź podał już ci komputer i nie masz co szukać dalej. Wymienisz cewkę pozbędziesz się kłopotu.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wypadanie zapłonu 3ci cylinder.

Postprzez Red_Stinker » 31 paź 2017, o 10:05

To ja się tutaj podłączę ze swoim problemem.
Astra H1.6 16XEP 105KM + LPG (założona przy 163tys km)
Obecny przebieg 225200
Wymioniona cewka (Delphi) i świece (NGK) przy 217000

Objawy:
Po uruchomieniu i przejechaniu ok 1km (na lpg lub PB) czasami wypada 1 zapłon. Pojawia sie check engine, auto ma tryb serwisowy (check engine miga powyżej 50km/h) słaba moc i nierówno pracuje (3 cylindry).
Po wyłączeniu silnika, zamknięciu auta z pilota, otwieram, odpalam i problem się już nie pojawia.
Błędy które mam hamulec + gaz to wypadanie zapłonu na 3 cylindrze (ECN 30300) oraz czasem ogólny błąd wypadania zapłonu (ECN 30000) oraz od jakiegoś czasu ECN 042050 ale to raczej związane z kończącym się wydechem.

Czy to znana usterka?
Jak pozbyć się tego proglemu?
Czy ten silnik jednak nie nadaje się do LPG?

Dzięki za porady
Red_Stinker
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 lut 2013, o 11:53
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wypadanie zapłonu 3ci cylinder.

Postprzez kolekstas » 31 paź 2017, o 18:57

Myślę, że gazownik powinien ci sprawdzić czy masz sprawny wtrysk lpg na 3 cylindrze. Przerabiam to właśnie. Wypadanie zapłonów. Okazało się, że wtrysk lpg Landi med na 4 cylindrze nie działał (wypadanie zapłonu na 4 cylindrze). Gazownik zamówił nowy, ale niestety nie działa... ma inne oznaczenie. Nie mogę dostać nigdzie z moim oznaczeniem, więc zdecydowałem się na nową listwę z małżeńskiej i czterema wtryskami. Koszt spory, ale jak trzeba to trzeba. Dla pewności gazownik zmienił wtryski i przełożył do 3 cylindra. Teraz mam wypadanie na trzecim..... czyli wtrysk. Z tym, że u mnie pojawia się problem tylko na lpg. Na benzynie śmiga.
kolekstas
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 paź 2017, o 08:43
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.