Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z odpaleniem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem z odpaleniem

Postprzez lozulec » 9 paź 2017, o 07:26

Witam, posiadam astra h 1.6GTC 2005 rok.
Ostatnio miałem problem z odpaleniem autka. Za pomocą pedałów gaz, hamulec zczytalem błędy.
Okazało się, że mam zbyt ubogą mieszankę. Czy powodem może być przepustnica? Od ponad roku miałem problem z obrotami, niestety nie bylo kiedy jej wyczyścić. Jesli nie ona to jakie inne powody? Lambda, przepływomierz? Pompa paliwa? Pozdrawiam
lozulec
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 paź 2017, o 07:20
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Problem z odpaleniem

Postprzez Wigo48 » 9 paź 2017, o 09:17

Powodem błędu ubogiej mieszanki są w 90% zatkane kanaliki w kolektorze ssącym prowadzące do EGR. Czyszczenie przepustnicy i samego EGR-a polepszy pracę silnika, ale błędu nie usunie.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z odpaleniem

Postprzez lozulec » 10 paź 2017, o 17:05

Witam, dziś podziałałem troche z autem.
Nie chciało odpalic, sprawdziłem świece, jedna cała zalana olejem, odkręciłem ją i nie wiem czy mam teraz założyć nową i spróbować czy odczekać aż wyschnie cylinder. jaka moze być przyczyna? PILNE
lozulec
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 paź 2017, o 07:20
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.