Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Szarpanie przy ruszaniu, drgania lewarka/kier - poduszki ok.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Szarpanie przy ruszaniu, drgania lewarka/kier - poduszki ok.

Postprzez misastrah07 » 20 paź 2017, o 09:50

Na początku Witam Wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy - mam nadzieje, że będziemy mogli wspólnie podyskutować o naszych astrach.

1. Od pewnego czasu zauważyłem w swojej Astrze GTC 2007r z16xer, szarpanie, podskakiwanie jakby samochodu podczas porannego ruszania. Dzieje się to tak z 5-8 razy, później zanika. Nie idzie nim płynnie ruszyć dopóki się nie rozgrzeje. Występuje to tylko na 1 biegu. I gdy samochód rusza z miejsca.
Szczególnie dzieje się to gdy jest wilgotno na dworze, temperatury 7-8st.

W ciepłe, suche dni lub po południu problem ten raczej nie występuje.

2. Podczas jazdy w trasie z prędkością od 70 wzwyż przy zmianie biegów odczuwam podczas naciśnięcia sprzęgła takie jakby szarpnięcie, jakby ktoś mi przywalił w samochód i lekko go bujnęło wszystko do przodu. Towarzyszy temu dźwięk zatrzęsienia czymś w silniku. Odnoszę wrażenie jakby się on cały przesunął do przodu podczas naciśnięcia sprzęgła.
Podczas odpalania i gaszenia silnika, też czuć takie lekkie jakby szarpnięciem silnikiem.

3. Na biegu jałowym, na luzie podczas postoju np. na światłach zauważyłem drgania (takie jakby mrowienie) na lewarku skrzyni biegów. Tak jakby obroty silnika przenosiły się na lewarek. Dzieje się to dokładnie w rytm obrotów silnika.

Pojechałem na stacje diagnostyczną, szarpaki, z zawieszeniem nie ma żadnych problemów, wszystko jest ok.

Pojechałem więc do mechanika, który zasugerował wymianę poduszek silnika. Faktycznie wszystkie były w nie najlepszym stanie, jedna nawet była pęknięta (naderwana lekko).
Postanowił mi wymienić wszystkie 4 szt.

Po wymianie tych poduszek, niestety problem z szarpaniem podczas ruszania z miejsca nie zniknął.
Zniknął natomiast problem, który występował w trasie.

Mechanik zasugerował, że może być jeszcze problem ze sprzęgłem.

Czy ktoś miał może podobne problemy ? Jakie było ich rozwiązanie. Bo się boję, ze wymienię pół samochodu a problem nie zniknie...a sprzęgło to też nie jest tania rzecz.

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.
misastrah07
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 paź 2017, o 09:33
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Szarpanie przy ruszaniu, drgania lewarka/kier - poduszki

Postprzez damek92 » 25 kwi 2018, o 22:00

Cześć,

Czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam podobne objawy w swojej astrze.
damek92
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 10:55
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.