Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

błąd sondy lambda

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

błąd sondy lambda

Postprzez TomHel » 22 paź 2017, o 12:22

Witam, kupiłem astre 1.6 twinport , po tygodniu wyskoczył mi błąd ecn 013607(sonda lambda) auto dużo paliło, pojechałem do mechanika i wymienił ja(niby napiecie było 0,1-0,2), po przejechaniu 200-250km błąd znowu wyskoczył, lecz spalanie według moich obliczeń to 7.5-8l jazdy po mieście, obroty są w normie, astra jest zrywna, wydaje mi sie że jest wszystko ok, poczytałem trochę fora, i moze być za duże napięcie w sondzie?
Mam jeszcze jeden problem test mode nie pokazuje mi ilości benzyny, i spalania ?
Nie wiem czy dawać go do elektromechanika, czy mechanika, czy olac to wszystko, jeździć i patrzeć co będzie się działo.
TomHel
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 paź 2017, o 12:03
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: błąd sondy lambda

Postprzez asterekf » 26 gru 2017, o 19:03

błąd ten sam?. to niech mechanik sprawdzi tą sondę co montował.
Przyczyną mogą być zatkane kanały egr przy kolektorze ssącym - wówczas wyskakiwać może - błąd - niewłaściwy skład mieszanki.
asterekf
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:13
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.