Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z pracą na benzynie.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem z pracą na benzynie.

Postprzez fornal10 » 6 lis 2017, o 18:23

Mam pytanie odnośnie nękającej mnie usterki w samochodzie Opel Astra H 1.6 105 km benzyna + LPG (z automatyczną lubryfikacją). Problem polega na tym, że po dłuższej przerwie gdy odpalam auto to delikatnie falują obroty i gdy wciskam gwałtownie pedał gazu to auto od razu traci obroty jakby dostawało za dużą dawkę (czy to paliwa czy powietrza), gdy natomiast powoli dodaję gazu to auto wchodzi na obroty bez problemu. Gdy jadę na benzynie to potrafi mi silnik strzelić z wydechu. Na LPG ten problem w ogóle nie istnieje wszystko działa poprawnie. Byłem już u kilku mechaników i żaden z nich nie może znaleźć przyczyny. Sprawdzane były ciśnienia zarówno na pompie paliwa jak i poszczególnych cylindrach. Przepustnica była czyszczona wszystkie czujniki sprawdzane( sondy, moduł, cewka, luzy zaworowe sprawdzane, czujniki przy rozrządzie). Jedyną odkrytą nieprawidłowością wzbudzającą niepokój jest fakt, że na kolektorze ssącym EGR zamiast suchego osadu pojawił się wilgotny osad.
fornal10
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2017, o 18:18
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.