Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wymiana silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wymiana silnika

Postprzez Rosomak4040 » 10 lis 2017, o 11:30

Witam. Mam Astrę Hej z 2005 roku z silnikiem 1.6 105km. Niestety silnik wymaga remontu ponieważ dymi na biało i spala tyle oleju ile dostanie. Zastanawiam się nad wymianą silnika w związku z tym mam pytanie do doświadczonych użytkowników :
Czy muszę szukać dokładnie takiego samego silnika (po kodzie), czy mogę wymienić na np 1.8 o którym słyszałem że jest lepszy od 1.6. Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Rosomak4040
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 11:18
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Wymiana silnika

Postprzez sparspar » 10 lis 2017, o 12:01

Witam
Najtaniej wyjdzie wymiana pierścieni+remont głowicy.
Po co wydawać ponad 3 tyś. na na wymianę silnika większej pojemności, skoro za 1200 naprawisz swój.
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.