Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Swap silnika z 1.4 na 1.6?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Swap silnika z 1.4 na 1.6?

Postprzez tajniakseba » 30 gru 2017, o 16:29

Witam, stuka mi panewka w 1.4 i wpadłem na pomysł żeby zrobić swapa na 1.6. Co o tym myślicie? Jak z wiązkami itp. Dużo więcej roboty?
Ogólnie chciałem remont zrobic ale jest to bardzo nieopłacalne. A że samochód mam zaledwie pół roku to go nie sprzedam.
Proszę o pomoc.
tajniakseba
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 gru 2017, o 16:23
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Swap silnika z 1.4 na 1.6?

Postprzez asterekf » 30 gru 2017, o 19:43

dlaczego remont jest nie opłacalny ?. A ten silnik 1,6 skąd wiesz że będzie lepszy i czy wymiana będzie tańsza.
Czy to jest pewne że stuka panewka, może trzeba ją odkręcić i sprawdzić. Nie podałeś ile te auto ma przejechane.
asterekf
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 20:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Swap silnika z 1.4 na 1.6?

Postprzez tajniakseba » 30 gru 2017, o 23:58

Oddałem do mechanika i ogólnie powiedział mi że wał spoko wyglądał i wymienił panewki.
Po dwóch dniach sytuacja ta sama, zaczęło stukać. Na blacie ma 154tys ale ile faktycznego to nie wiem.
Poza tym dzwonilem do czterech mechaników-dwóch powiedziało z góry że sie nie podejmą remontu, a dwóch że ten silnik 1.4 jest badziewiem i że lepiej sprzedać cały samochód jako uszkodzony.
tajniakseba
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 gru 2017, o 16:23
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.