Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z18XE - falujące obroty, problem z gazem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z18XE - falujące obroty, problem z gazem

Postprzez karolk92 » 16 sty 2018, o 01:09

Od jakiegoś czasu silnik zaczął głośniej chodzić a obroty lekko falować

Ogólna charakterystyka problemu:
-przy przyspieszaniu słychać stuki w okolicach silnika, im mocniej wciśnięty pedał gazu tym głośniejsze dźwięki ( tylko na benzynie), dziś po przygazowce wyskoczył błąd P0301(wypadanie zapłonu na 1 cylindrze) oraz P0304(wypadanie zapłonu na 4 cylindrze)
- kilka razy auto zgasło na luzie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania
- po osiągnięciu wymaganej temperatury nie zawsze przełącza się na gaz, czasem muszę go zgasić i ponownie odpalić żeby załapał, dodatkowo dziś podczas jazdy na gazie, przełączył się na benzynę, żeby po jakimś czasie znów przełączyć się na gaz(elektronika STAG wymieniona jakieś pół roku temu)

Świece wymienione, na myśl przychodzi cewka, ale wolę się doradzić bardziej doświadczonych kolegów. Może ktoś miał podobny problem? Przeglądałem forum, ale identycznego przypadku u nikogo jeszcze nie widziałem.

Z góry dzięki za pomoc
karolk92
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lis 2015, o 17:57
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Z18XE - falujące obroty, problem z gazem

Postprzez gryngol » 8 lut 2018, o 19:45

Ostatnio miałem problem z wypadaniem zapłonów na 4 cylindrze, zmulonym autem i szarpiącym silnikiem. Kupiłem świeczki GM i wczoraj wymieniłem. Po wyjęciu cewki, okazało się ze fajka na 4 cylindrze jest pęknięta. Zaizolowałem, wymieniłem świece i jak ręką odjął.
gryngol
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 19:38
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.