Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z18xe Uboga dawka

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z18xe Uboga dawka

Postprzez Ingram » 19 sty 2018, o 18:56

Witam.

Samochod to astra h z18xe 125km.
A problem jest taki że na benzynie rano silnik szarpie nie ma mocy nawet jak pedal w podloge to ledwno sie ruszy a po przejechaniu 1-2 km ustaje.
Z wydechu słychać dość rzadko słychać jak pierdnie jak by zapłon wypadal. A na gazie pierdzi non stop.
Ale chodzi mi o doprowadzenie do porządku benzynę.

Jeśli chodzi o błędy to
0170 uboga dawka

Nie wiem jak teraz bo próbowałem różnych rzeczy i kasowalem ale byl cos z dolnym progiem wydajności katalizatora i wypadanie zapłonu na 2 i 4 cylindrze ale podejrzewam uszkodzone cewki gazu

Gdy dzis odlaczylem sondę za katalizatorem to płynnie silnik pracował na benzynie przestał pierdziec a na gazie makabra

Wymienione do tej pory:
Przepływka org
Cewka jakiś zamiennik za 300
Czujnik temp cieczy
Czujnik walu

Korekty krótkoterminowe na połączonej sondzie 25% ...
A na odlaczonej 0 %
Na rozgrzanym silniku
Na jalowym 6-9 kg powietrza chyba za mało.

Odczyty z sond dziwnie małe na jalowym przy rozgrzanym poniżej 100mv na obu i mało oscylują


Dolot myślę szczelny.

O czym może świadczyć lepsza praca silnika na odlaczonej sondzie nr2 ? Uszkodzona ?
Ingram
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 lis 2016, o 08:08
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Z18xe Uboga dawka

Postprzez broda » 20 sty 2018, o 11:24

jak masz korekty tak rozjechane to SPSa sterownika zrób potem pojeździj na PB jak bedzie wszystko dobrze to trzeba ogarnąć instalacje LPG bo ona krzaczy ;)
broda
Klubowicz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 mar 2014, o 21:11
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18xe Uboga dawka

Postprzez Wigo48 » 20 sty 2018, o 15:24

Sonda jest dobra jeśli nie ma błędu sondy. Powodem jest zabrudzona przepustnica.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z18xe Uboga dawka

Postprzez Ingram » 20 sty 2018, o 22:30

Witam,

Po wymianie przepływomierza ( odpiołem kleme na ponad 30 min ) przejechałem 250 km na samej benzynie widać że samochód jest dynamiczniejszy i puki co check'a nie ma.

Przed wymianą przepływki próbowałem resetować wartości wyuczone poprzez odpięcie aku i jeździłem na samej benzynie i check się zapalał a objawy były te same.

Wiem że na pewno moje LPG nadaje się do naprawy/wymiany lecz wiadomo że podstawa to sprawna benzyna :) Jeszcze potestuję na samej benzynie i zobaczymy jak wszystko będzie dobrze to zabiera się za gaz...
Czeka mnie jeszcze czyszczenie przepustnicy... Czy jest wymagana adaptacja po czyszczeniu ? i jak się ją wykonuje prawidłowo ?
Dzięki za info :)

P.S.
Co dokładnie miałeś na myśli "broda" ?
" SPSa sterownika " w sensie chodzi o reset wartości wyuczonych ?
Ingram
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 lis 2016, o 08:08
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Z18xe Uboga dawka

Postprzez Wigo48 » 21 sty 2018, o 11:32

Nie ma potrzeby adaptacji przepustnicy. Kup płyn w areozolu do czyszczenia, wymontuj przepustnicę i dokładnie wypsikaj. Sukces gwarantowany.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z18xe Uboga dawka

Postprzez broda » 21 sty 2018, o 11:44

SPS czyli aktualizacja softu
broda
Klubowicz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 mar 2014, o 21:11
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.