Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

pomoc z olejem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

pomoc z olejem

Postprzez astron » 3 mar 2018, o 11:38

witam posiadam astre h 1.4 km 90km w bezynie i chciał bym wymienic olej zalany jest 5w40s synetetyk i chciał bym do zmienic na motul 8100 x-cess 5w40 zauważyłem że nie ma aporbaty dexos2 czy jesli go zaleje to beda jakieś konsekwencje dla silnika z tego tytułu? czy lepiej zalac Motul 8100 X-Clean C3 5W40 który posiada aprobate dexos2
astron
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 mar 2018, o 11:36
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: pomoc z olejem

Postprzez lisu7 » 4 mar 2018, o 20:02

dexos 2 i C3 to są do diesli z filtrami. Do benzyniaków jest GM-LL-A-025 lub GM-LL-B-025, choć z dexos 2 może być. Nie musisz kurczowo trzymać się tych aprobat. Dużo osób leje oleje bez abrobat opla i tez jest dobrze. Co do x-cess ja mam go właśnie u siebie i bd go zmieniał zaraz, gdyż na castrolu 5w40 pobierał mi 0,2l a teraz na motulu 1l. Strasznie dziwne pewnie to wina silnika ale próba nie strzelba może na innym oleju bd lepiej. Ogólnie to dobry olej. Możesz lać bez problemu. Każdy chwali swoje. głównie patrz na specyfikacje oleju jaka baza itp. Tu masz kilka przykładów i lekturkę: http://e46forum.pl/mini-poradnik-olejow ... ytaj-16826 . Każdy olej jaki zalejesz (byle nie podróbę) bd dobry. Co do castrola to zostawia po sobie lekki nalot pod pokrywą. Im bardziej bd zagłębiał się w informację i opinię o olejach tym bd miał coraz większy mętlik w głowie :D Od siebie mogę polecić valvoline, motul. ;)
lisu7
Klubowicz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 11 wrz 2017, o 18:57
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.