Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z odpalaniem i praca na cieplym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem z odpalaniem i praca na cieplym silniku

Postprzez Karola » 12 mar 2018, o 21:48

Czesc, od listopada 2017 poruszam sie astra h gtc 2006 1,6 105 km Z16XEP. Od poczatku uzytkowania auto ma problem zarowno z odpalaniem na cieplym silniku jak rowniez z sama jego praca... na zimnym jest w miare ok, dosc dobrze odpala i ma w miare moc. Wystarczy ze silnik sie nagrzeje to traci moc, ciezko pracuje, jest slabszy, slabo odpala, poza tym szarpie przy zmianie biegow i bardzo trzesie na jalowym (tu juz nie ma znaczenia czy jest cieply czy zimny). Odwiedzilam z 10 mechanikow... w wyniku czego wymieniono mi: swiece, egr, czujnik polozenia wału, caly wydech (rura wydechowa z lacznikiem elastycznym, srodkowy, koncowy), wszystkie poduchy, wyczyszczono kolektor (zaslepione klapki),przepustnice, wymieniono i raz poprawiono ustawienie rozrzadu, dwa razy zmieniano mi olej i filtry. Efekt: jest troche lepiej ale: caly cza auto ma problem z odpalaniem na cieplym silniku jak sie rozgrzeje chodzi tak jakby ciagnał przyczepe :) Czy znajdzie sie tu jakas madra glowa z dobrymi pomyslami? dodam ze bledow na kompie nie ma, a mam wrazenie ze mechanicy bez tego nie ogarniaja tematu. Dzieki z gory za wskazowki, bo przyznam szczerze ze jestem juz tym autem zmecznona pzdr.
Karola
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 mar 2018, o 20:50
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Problem z odpalaniem i praca na cieplym silniku

Postprzez Ucando » 14 mar 2018, o 13:12

Na sam początek proponuję Ci podpiąć komputer diagnostyczny w celu sprawdzenia czy nie ma błędów. Skoro problem związany jest z temperaturą to osobiście stawiałbym raczej na uszkodzony czujnik temperatury płynu chłodniczego. Jest to bardzo częsta przyczyna braku mocy lub szarpania na ciepłym silniku.
Ucando
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 maja 2017, o 06:53


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.