Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

falowanie obrotów, szarpanie i kangurek na niskich obrotach

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

falowanie obrotów, szarpanie i kangurek na niskich obrotach

Postprzez patrykcyk » 22 mar 2018, o 08:39

Witam. Stałem się posiadaczem ASTRY GTC 1.6 105KM. Po uruchomieniu rano po nocy silnik odpala po 2sek, wydaje mi się że ciężko ma zapalić. Gdy ma ssanie to wszystko jest w porządku, nie szarpie, można delikatnie jeździć. Gdy tylko samochód się lekko nagrzeje obroty zaczynają lekko falować a w korku robi tzw kangurka przy takim samym wciskaniu pedału gazu. Przy właczeniu tempomatu widać jak wskazówka obrotów faluje w dół i w górę cały czas. Szarpanie występuje przy zmianie biegów z 1-2-3. Przy nożnym sprawdzaniu błędów wyskakuje bład P0650 co wskazuje na uszkodzenie kontrolki MIL. Aczkolwiek kontrolka działa, gaśnie po zapłonie i się nie świeci. W czym może tkwić problem? Z góry dziekuję za pomoc, pozdrawiam :roll:

23.03 - Dziś podczas jazdy wywaliło migającego checka, auto zaczeło chyba pracować na 3 cylindrach, zgasiłem i pedałami sprawdziłem błędy. Doszedł bład P1300. Po ponownym uruchomieniu silnika po przejechaniu około 200m pojawił się jednorazowy stuk wyczuwalny w pedale gazu. Check miga czasami przy większym dodaniu gazu. Czyżby uszkodzona listwa zapłonowa a może zapchany EGR lub łopatki w kolektorze?

25.03 - Wymienione świece oraz cewka zapłonowa, problem z nierówną pracą rozwiązany zaś falowanie i kangurek dalej występuje, szczególnie przy redukcji z 5 na 4 bieg itp albo w trasie podczas puszenia pedału gazu.
patrykcyk
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 mar 2018, o 08:20


Re: falowanie obrotów, szarpanie i kangurek na niskich obro

Postprzez marcinastra » 19 kwi 2018, o 08:32

ja wymieniłem EGR na nowy org i czyściłem kolektor ssący i mi też faluje delikatnie + szarpie dalej, też nie mam pomysłu co to może być
marcinastra
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 mar 2017, o 20:51
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: falowanie obrotów, szarpanie i kangurek na niskich obro

Postprzez jjay » 21 kwi 2018, o 18:32

Poczytajcie o uszkodzeniach sterownika silnika ECU. Ja bylem u dobrego elektromechanika i jest przekonany ze to wlasnie to. 50 zl rozebranie sterownika i sprawdzenie. W przyszlym tygodniu planuje wykonac taka operacje, dam znac jak poszlo
jjay
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 kwi 2018, o 14:31
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: falowanie obrotów, szarpanie i kangurek na niskich obro

Postprzez patrykcyk » 21 kwi 2018, o 20:51

U mnie wyczuwalny kangurek przy odjęciu gazu może być przyczyną tylnej poduszki skrzyni biegów, mechanik sprawdził i nadaje się do wymiany. Ogólnie podejrzewam też sprzęgło, jeśli dobrze się nim operuje w dobrej proporcji sprzęgło/gaz to nie szarpie. Przy właczonej klimie potrafi telepać i drgać autem przy ruszaniu z jedynki, do tego ogólnie odgłos tarcia na 3-4 i jak puści się gwałtownie gaz na tych biegach to słychać kilkukrotne przerywane tarcie. Daj znać jak z tym sterownikiem silnika ECU.
patrykcyk
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 mar 2018, o 08:20


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.