Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

P0340/12 - Czujnik położenia wałka rozrządu 14XEP

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

P0340/12 - Czujnik położenia wałka rozrządu 14XEP

Postprzez goofi » 25 mar 2018, o 20:07

Witam Kolegów

od kliku tygodni jestem właścicielem Astra H 1,4 - jak to po zakupie robiłem pełny serwis łącznie z łańcuszkiem rozrządu.
I tu pojawia się problem po wymianie łańcuszka zaczął pojawiać się błąd P0340/12 - Czujnik położenia wałka rozrządu - nie jest on co prawda krytyczny ale przy starcie świeci auto z kluczykiem po odpaleniu gaśnie.

na początku myślałem że to wina czujnika - wymieniłem ( dalej to samo )
potem pomierzyłem napięci na wiązce pomiędzy pinami i jest OK

jakieś pomysły ? zastanawiam się czy mechanik który wymieniał mi rozrząd dobrze poskładał wariator ( to koło co daje sygnał na czujnik ) ponoć ten bład wychodzi jeżeli odległość od czujnika jest zbyt duża .

dodam że silnik odpala i pracuje wzorcowo ( poza tym błędem , po wykasowaniu błąd wraca ko kilku przejechanych km ). Jakieś pomysły ???

znalazłem podobny problem http://forum.samnaprawiam.com/opel-cors ... vt7879.htm
goofi
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 mar 2018, o 19:55
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: P0340/12 - Czujnik położenia wałka rozrządu 14XEP

Postprzez goofi » 6 maja 2018, o 12:31

Witam

informacyjnie - może komuś się przyda.

powodem w/w problemy było źle założone kółko sygnałowe ( to które daje sygnał do czujnika ) dało się to poprawić bez ściągania całego rozrządu,
problem rozwiązany.
goofi
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 mar 2018, o 19:55
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.