Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Sonda Lambda Astra H Z14XEP

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Sonda Lambda Astra H Z14XEP

Postprzez Bodzio5 » 17 kwi 2018, o 15:45

Witam serdecznie.
Wczoraj padł mi akumulator i po zakupie nowego auto zaczęło nierówno pracować na zimnym silniku ale podczas nagrzewania się zaczyna pracować coraz równiej a jak się nagrzeje to pracuje prawie ok. Podłączyłem Op-Com pokazał dwa błędy
P0141- Obwód grzałki sondy lambda, wadliwe działanie ( rząd 1 czujnik 2)
(0D) - Obecny
P0141- Element grzewczy sondy lambda, przerwany obwód ( rząd 1 czyjnik 2 )
(04) - Obecny
Moje pytanie czy to sonda lambda za katalizatorem do wymiany?
Bodzio5
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 23:44
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Sonda Lambda Astra H Z14XEP

Postprzez Wigo48 » 18 kwi 2018, o 08:54

Sonda do wymiany. Po wymianie błąd sam zniknie. Kup orginał.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sonda Lambda Astra H Z14XEP

Postprzez Bodzio5 » 18 kwi 2018, o 09:20

Wigo48 napisał(a):Sonda do wymiany. Po wymianie błąd sam zniknie. Kup orginał.

Już zamówiłem oryginał.
Jak myślisz - nierówna praca na zimnym silniku może być spowodowane uszkodzeniem tej sondy? W innych postach czytałem że druga sonda nie ma wpływu na pracę silnika.
Bodzio5
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 23:44
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Sonda Lambda Astra H Z14XEP

Postprzez Wigo48 » 18 kwi 2018, o 19:59

Przy nierównej pracy silnika zawsze radzę najpierw wyczyszczenie przepustnicy. U mnie to zdecydowanie pomogło. Swoją drogą sonda też do wymiany.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Sonda Lambda Astra H Z14XEP

Postprzez MarTech » 18 kwi 2018, o 20:50

Druga sonda nie ma wpływu na pracę silnika. Ona tylko sprawdza sprawność katalizatora.
Przyczyną nierównej pracy silnika nie jest.
Warto przeprowadzić porządną diagnostykę silnika.
MarTech
 

Re: Sonda Lambda Astra H Z14XEP

Postprzez Bodzio5 » 19 kwi 2018, o 00:45

Zacznę od wymiany sondy, wyczyszcze przepustnice , zrobię serwis a potem podłącze do kompa i zobaczymy.
Na razie będę jeżdził drugim autem bo nie mam za bardzo czasu ale jak już się ogarnę i powymieniam to o czym pisałem wcześniej to się odezwę.
Bodzio5
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 23:44
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Sonda Lambda Astra H Z14XEP

Postprzez Bodzio5 » 22 kwi 2018, o 21:20

Witam.
Okazało się że problem był z wtyczką i teraz sonda jest ok - przynajmniej błąd zniknął i nie wraca. Przepustnica i egr wyczyszczone ale silnik dalej szarpie na zimnym silniku jak się zagrzeje to jest do zaakceptowania. podłączyłem Op-com i żadnych błędów. Jakie parametry mam sprawdzić op-comem aby dowiedzieć się coś więcej?
Zapomniałem dodać że poprzedni właściciel wymienił rozrząd jakieś 500km temu ale jak kupowałem auto to silnik był zimny i pracował równo i bez problemów.
Bodzio5
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 23:44
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Sonda Lambda Astra H Z14XEP

Postprzez MarTech » 23 kwi 2018, o 17:42

Rozrząd mógł być wymieniony niefachowo. Napinacz mógł się zluzować, może coś jednak jest nie halo z ustawieniem. Zacząłbym od sprawdzenia ustawienia rozrządu.
Na OPCOMie zobacz AFR czyli air-fuel-ratio czyli jaka jest mieszanka - uboga czy bogata i jakie są korekty długoterminowe. Może jest nieszczelność w dolocie i lata na ubogiej, co tłumaczyłoby kijową pracę na zimnym silniku, bo wtedy musi mieć wzbogaconą mieszankę.
MarTech
 


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.