Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.4 90KM 80tys.km 2008r silnik nie odpala

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

1.4 90KM 80tys.km 2008r silnik nie odpala

Postprzez janek sparrow » 19 kwi 2018, o 12:50

Witam serdecznie,
Auto wczoraj zakupione. Wracając od sprzedawcy po przejechaniu 60 km straciło moc, lecz silnik nie zgasł. Zatrzymałem się i na nadal włączonym silniku zaświeciły się kontrolki :
- układ elektroniczny silnika "check engine"
- ciśnienie oleju silnikowego
- alternator (ładowanie akumulatora)

Chcąc ruszyć, auto wchodziło na obroty, ale nie kręciło kołami.

Wyłączyłem silnik i włączyłem na nowo. Samochód odpalił lecz nadal nie chciał ruszyć.
Kolejnym razem, gdy czynność powtórzyłem silnik nie chciał odpalić. Było słychać jedynie kręcenie rozrusznika.

Dziś wraz ze sprzedawcą wróciłem do auta. Przyniósł inny akumulator i po wymianie auto "zapaliło". Nie rozumiem co się stało. Na tą chwile żadne kontrolki się nie świecą. Wszystko wygląda dobrze. Czy skoro rozrusznik kręcił, a silnik nie odpalał to faktycznie winą może być jedynie akumulator ? Proszę o rade.
janek sparrow
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 kwi 2018, o 10:05
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.