Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z16XER kontrolka kontroli emisji spalin i tryb traktor

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XER kontrolka kontroli emisji spalin i tryb traktor

Postprzez mlody1221 » 15 maja 2018, o 08:08

Witam wszystkich,
Mam problem ze swoją Astrą.
Astra H 2008, 85KW, silnik Z16XER, Zagazowany (Lovato) ponad 2 lata temu. Przebieg ok 135000 (40000 na gazie).
Jakiś czas temu załączyła się kontrolka kontroli emisji spalin i jednocześnie silnik zaczął chodzić na 3 cylindrach. Obroty falują, brak mocy, przy przyspieszaniu delikatne szarpanie, nazywam to trybem traktor.
Sytuacja ta się powtarza do dziś, jednak nie zawsze (nie widzę powiązania z temperaturą, prędkością czy coś takiego).
Czasem kontrolka świeci a silnik pracuje normalnie, czasem kontrolka świeci i zostaje włączony tryb traktor, czasem wszystko jest OK.
Miałem niedawno przegląd instalacji gazowej, przy okazji mechanik podłączył komputer - błąd P0301 (wypadanie zapłonu, cylinder 1). Skasował błąd i powiedział, że do wymiany świece, ewentualnie cewka.
Przy okazji podjechałem do znajomego mechanika, który nie miał czasu na diagnostykę, ale jak powiedziałem jaki błąd wyskakuje, to powiedział, że do wymiany świece, ewentualnie cewka.
Tego samego dnia kupiłem komplet świec i wymieniłem (Pierwsza z lewej rzeczywiście różniła się od pozostałych, była bardziej upalona).
Dwa dni i problem powrócił. Postanowiłem kupić cewkę (Delphi), kupiłem, podmieniłem.
Na drugi dzień problem powrócił. Podjechałem do znajomego, który ma komputer, odczytał błąd P0301. Skasował i mówi, że świece albo cewka.
Problem dalej występuje, ten sam odczytany metodą nożną.
Czytałem, że to może być EGR? Ale u mnie w silniku go chyba nie ma (jeśli się mylę, to mnie poprawcie)?
Czytałem, że to może być sonda lambda? Ewentualnie coś z komputerem?
Mógłby ktoś pomóc, abym bez sensu, po kolei nie kupował wszystkich części?
mlody1221
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 maja 2018, o 07:54
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.