Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Zapach benzyny w aucie?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Zapach benzyny w aucie?

Postprzez kubakt » 26 maja 2018, o 19:49

Witam.
W dniu wczorajszym wymieniałem w mojej Astrze olej, filtr oleju, powietrza i kabinowy. Dzisiaj jadąc w środku czuć było zapach benzyny, jednak nigdzie wokół auta ani pod maską tego nie czuć. Przekręciłem korek, i niby przestało - czy to może być przyczyna? Oraz czy to normalne w Astrach, że przy zakręcaniu korka od baku tak jakby korek "przeskoczy" jak jest mocno dokręcony?
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Zapach benzyny w aucie?

Postprzez miranda » 28 maja 2018, o 19:25

kubakt napisał(a):czy to może być przyczyna?

Po tankowaniu czasami tak się dzieje. Opary dostają się w poszycie.
kubakt napisał(a):czy to normalne w Astrach, że przy zakręcaniu korka od baku tak jakby korek "przeskoczy" jak jest mocno dokręcony?

Normalne. To jest blokada żebyś korka nie ukręcił na gwincie. Tak właśnie należy dokręcać korek. Aż zaskoczy. Wtedy też masz gwarancję, że sam się w czasie jazdy nie odkręci.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zapach benzyny w aucie?

Postprzez kubakt » 25 cze 2018, o 14:02

A czy może być tak, że zapach benzyny czuć w aucie z powodu niskiego poziomu paliwa? Z tego co zauważyłem, to mniej więcej w tym samym momencie (blisko rezerwy) zaczyna czuć w aucie benzynę. Jak ostatnio zatankowałem auto do pełna, to był spokój aż do czasu, dopóki wskaźnik paliwa nie zjechał w okolice rezerwy.
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Zapach benzyny w aucie?

Postprzez sparspar » 25 cze 2018, o 18:24

Zajrzyj pod tylną kanapę, . Jasne, że im mniej paliwa tym więcej oparów...

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.