Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H Twinport gaśnie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H Twinport gaśnie

Postprzez Abduls » 13 cze 2018, o 21:37

Witam,
Mam objaw taki jak jest zimny silnik w mojej astry 1.6 benzyna plus gaz to jak się rozpędzę i jadę piątka czyli jakiś kilometr może trochę lepiej to zaczyna mi maleć prędkość spalanie 14 l
dodając gazu nic się nie dzieje i ciągle słabnie . jak puszczę gaz to szarpie, redukuje na 4 no i jakoś tą prędkość typu 80 utrzymuje choć nie czuć że cokolwiek przyspiesza. jakbym nacisnął sprzęgło dłużej to by samochód zgasł i póżniej odpaliłbym z biegu i wszystko jest w normie , ma przyspieszenie i wgl. np:
mam odcinek 4 kilometry prostej drogi. wyjeżdżam z domu rozpędzam się 100 kilometrów 5 bieg i jadę i w pewnym momencie już widzę ze zmniejsza się prędkość więc dalej jadę ale nie dodaje do spodu gazu . dalej jadę i jak później skręcam w lewo chcę zredukować do 2 to mi gaśnie. później pale na dwójce i auto zachowuje się już normalnie. jak jadę w jakieś dalsze trasy to przez jakiś czas tak jest typu 5-6 kilometrów a później jest okej. dlatego mowie że te objawy są tylko na zimnym silniku. kolega skanował mi komputer wyszedł tylko błąd P0325. Jakieś porady ? cewka i świece wymienione. auto na benzynie jak i gazie zachowuje się tak samo .
Abduls
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 maja 2018, o 10:26
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Astra H Twinport gaśnie

Postprzez Patrykus » 14 cze 2018, o 09:49

Abduls napisał(a): kolega skanował mi komputer wyszedł tylko błąd P0325. Jakieś porady ? cewka i świece wymienione. auto na benzynie jak i gazie zachowuje się tak samo .


kolega nie powiedział Ci znaczenia błędu - dot. czujnika spalania stukowego, więc wypadałoby skupić się w tym kierunku
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Astra H Twinport gaśnie

Postprzez Abduls » 14 cze 2018, o 20:04

Wolałem napisać numer błędu niż tak.
Więc masz jakieś porady na co zwrócić uwagę ? Pod oscyloskop ?
Abduls
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 maja 2018, o 10:26
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H Twinport gaśnie

Postprzez Patrykus » 14 cze 2018, o 20:27

wymień czujnik
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Astra H Twinport gaśnie

Postprzez Abduls » 1 lip 2018, o 12:14

czujnik wymieniony i nadal to samo.....
ostatnio jechałem do warszawy i jadąc na trasie ustawiłem sobie na tempomacie 135 km na godzinę i jak chciałem dodać gazu aby jechał szybciej to wgl nie szedł tylko spalanie wzrastało. często jeżdżę na takich trasach i wcześniej spalanie plasowało się koło 8-9l a teraz komputer pokazywał 13-16. pod lekkie wzniesienie z 135 malała prędkość.... nie wiem co się dzieje .
Abduls
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 maja 2018, o 10:26
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.