Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Lokalizacja czujnika położenia wałka rozrządu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Lokalizacja czujnika położenia wałka rozrządu

Postprzez dizel1982 » 11 lip 2018, o 17:53

Witajcie,
Dziś podczas jazdy zapalił mi się check. Po sprawdzeniu błąd P0340 czyli problem z komunikacją z czujnikiem położenia wałka rozrządu. Kasowanie nie pomaga. Jak go kasuje a on po odpaleniu pojawia się nadal. 2 razy podczas jazdy gdy się ten check palił, zgasł na kilka sekund po czym pojawił się ponownie. Moja diagnoza to albo walnięty czujnik, albo połączenia z ECU albo samo ECU. Mam do Was prośbę. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć w którym dokładnie miejscu ten czujnik jest zlokalizowany i jak poprowadzone jest połączenie do ECU? Nie jestem w stanie tego sam znaleźć. Zdjąłem osłonę rozrządu ale go nie widzę. Od dołu z kanału to samo, nic nie widać. Nie mam pojęcia gdzie go szukać. Proszę o pomoc.

Silnik to Z16XEP.
dizel1982
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 12:31


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.