Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

szarpanie podczas ruszania na zimnym

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez snupologg » 19 kwi 2013, o 22:44

Wigan. Tak Jan w tytule kiedy jest zimny szarpie przy puszczaniu sprzęgła. Jak się rozgrzeje to już mniej.
Jak macie jakieś pomysły to piszcie. Ja pomyślałem sobie że to może poduszki pod silnikiem ale przyznam się szczerze że dobrze się nie znam na takich sprawach.

Pozdrawiam
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez Rico12 » 15 maja 2013, o 23:54

Cześć . Czasem mi się to zdarza , ale bardzo rzadko i tylko przy pierwszym ruszeniu . Nie mam pomysłu i póki co nie przejmuję się tym . Pozdrawiam i daj znać jak coś odkryjesz .
Rico12
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 00:21
Lokalizacja: Tychy
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez snupologg » 4 cze 2013, o 09:56

Myślałem że po wymianę świec będzie lepiej ale nadal to samo. U mnie pierwsze ruszanie spoko dopiero później jak obroty zejdą tak do 900 a silnik jeszcze zimny bo przejechałem z kilometr albo dwa to szarpie jak go na obroty nie wrzucę tak około 2000. Po przejechaniu 5 kilometrów jak już złapie temperaturę problem znika. Mieli sprawdzić w oplu jak wymieniali wczoraj świece ale najwyraźniej zapomnieli albo im się nie chciało :D. Zgłoszę im to na przeglądzie jak ale to dopiero za jakieś pół roku. Na razie nie jest to tak irytujące żeby z tym się pchać od razu do opla. Jak rozwiąże problem to z pewnością napisze :). Tak na marginesie koszt wymiany świec z robocizną w oplu to 156 zł po rabatach.
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez pablo85 » 5 paź 2013, o 14:31

Witam. Czy znalazło się rozwiązanie problemu, bo moja astra też zaczyna coraz mocniej szarpać przy ruszaniu na zimnym silniku? Świece mam dopiero założone nowe NGK.
Na ciepłym jest wszystko OK.
pablo85
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2013, o 14:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez kelobb » 7 paź 2013, o 22:53

Hmm, zawsze mozna majac zamiennik sprawdzic czujnik kolektora ssacego (cisnienia powietrza), mialem tak ze pojawialo sie szarpanie delikatne, a potem juz wariowalo iles dni pozniej.
wczesniej mozna diagnostyka obdII sprawdzic jak silnik reaguje na zmiany polozenia pedalu gazu - i moze to to.
koszt od ok 200 zl w gore.
Pada chyba ze starosci.
Lokalizacja obok przepustnicy (dla 1.6 Z16xep) - kabel 3zylowy z wtyczka, jeden wkret chyba.
Pozdrawiam
kelobb
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 22:46
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez pablo85 » 7 lis 2013, o 20:01

Podmieniałem pedał gazu od nowszej astra z mniejszym przebiegiem i niestety to samo. Szarpie mi również ciepły na niskich obrotach, ale mniej niż na zimnym. Trzeba puszczać dość wolno sprzęgło, żeby nie szarpał. Zauważyłem ze najgorzej jest przy około 1500 obrotów. Jadąc na 1 lub 2 biegu utrzymując obroty ok. 1500 auto skacze/szarpie jakby przerywało delikatnie, pewnie dlatego też przy ruszaniu szarpie bo przeważnie na takich obrotach się rusza z miejsca.
Ten czujnik ciśnienia powietrza można jakoś sprawdzić czy trzeba podmienić na nowy? Czy to ciągle on może być za takie objawy odpowiedzialny? Wie ktoś?
pablo85
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2013, o 14:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez kelobb » 8 lis 2013, o 09:33

jesli masz dziwne objawy i bardzo trudno jechac, wystarczy podpiac kompa i zobaczyc jakie wartosci zwraca cisnienie MAP - jesli brak regulacji na nacisniecie pedalu gazu to problem jest w tym czujniku
kelobb
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 22:46
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez altexperte » 21 mar 2014, o 19:48

Odświeżę temat. Czy autorowi lub uczestnikom udało się rozwiązać ten problem ? Mam identyczne objawy falowania i lekkiego szarpania przy ruszaniu.
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez snupologg » 20 maja 2014, o 10:54

Wczoraj odebrałem swoją furmankę z serwisu i zapytałem się o co chodzi z tym szarpaniem. Odpowiedź była taka że trzeba by było zostawić samochód na noc żeby mogli ustalić o co w tym chodzi.
Więc nic się nie dowiedziałem konkretnego :(
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez m4ly » 11 sie 2014, o 07:43

Mam podobne objawy , gdzies wyczytalem ze moze to byc problem z mapami , silnik dostaje za malo benzyny na niskich obrotach , jestem w trakcie szukania kogos kto mi wgra nowe mapy w warszawie. Dam znać czy pomogło :)
m4ly
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 sie 2014, o 02:09
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.