Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

szarpanie podczas ruszania na zimnym

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez altexperte » 11 sie 2014, o 10:02

U mnie pomogło wyczyszczenie kolektora dolotowego. W kanałach od EGR było sporo nagaru. Do tego przeczyściłem sam EGR i przepustnicę. Szarpanie zniknęło, auto jest bardziej dynamiczne. Warto też pociągnąć za mechanizm sterujący klapkami wirowymi (twinport), jeżeli chodzi ciężko znaczy, że zebrało się tam trochę syfu.
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez sparspar » 11 sie 2014, o 17:56

....nie wszystkie astry posiadają EGR , ale nie o to chodzi . U mnie w Trojmiescie jest taki kozak, który nie chce powiedzieć w czym jest problem, ale jak zapłaci mu sie 500 zł to rozwiązuje ten problem ...wiele osób do niego jezdzi i juz nie ma tego problemu

ps. jedno jest pewno : to jest jakaś pierdoła i to na pewno nie wina map czy też przeływomierza, EGR albo sondy....ja nie wiem , ale jak sie dowiem to dam znać za 500 zł :)

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez MISIEK13111981 » 12 sie 2014, o 14:27

I pewnie po naprawie nie mówi co było przyczyną?
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez sparspar » 12 sie 2014, o 17:44

.....wiadomo, ze przyczyn szarpania jest duzo- sprzęgło, czujnik temp. itd....... ale jak juz wszystko zostanie sprawdzone i samochod wciąż szarpie to co wtedy? Najwidoczniej gosciu zna jeszcze inne mało znane przyczyny , których my nie znamy. Pewnie ,ze nie mówi co było przyczyną .
A Ty gdybyś robił najsmaczniejsze hamburgery w miescie to też nie zdradziłbys przepisu ludziom w 5 minut :)

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez archeogroup » 15 mar 2019, o 09:18

Cześć!
Mam Astrę H 2007 1.4 90KM, wymieniłem kompletne sprzęgło i szarpie dalej. Szarpie silnikiem tak mi się wydaje i całą karoserią przy puszczaniu sprzęgła bez dodawania gazu, zwykle manewry parkingowe i korki. Zmiana biegów bez problemów. Czy magik z Gdańska zdradził tajemnicę?
archeogroup
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 mar 2019, o 09:14
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez smaker24 » 24 paź 2019, o 17:04

Witam też zmagam się z szarpaniem przy ruszaniu.
Wymieniłem świece oraz cewkę zapłonową i nic to nie dało.Udało się już komuś znajść winowajce?
Przeczyściłem też przepustnice i nic.Podam lin do mojego nagrania byście mogli określić czy o takim samym szarpaniu mowa.
https://www.youtube.com/watch?v=vo_roChxsQk
smaker24
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 paź 2019, o 16:58
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez pijak » 6 lut 2020, o 09:53

"..nie wszystkie astry posiadają EGR , ale nie o to chodzi . U mnie w Trojmiescie jest taki kozak, który nie chce powiedzieć w czym jest problem, ale jak zapłaci mu sie 500 zł to rozwiązuje ten problem ...wiele osób do niego jezdzi i juz nie ma tego problemu"

Czy zna ktoś ten warsztat w Trójmieście, mam ten sam problem i nie mogę sobie z nim poradzić.
pijak
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lut 2020, o 09:39
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez Alares » 10 lut 2020, o 22:47

Pierwsze rzeczy jakie sprawdzałem jak auto szarpało:

Odepnij czujnik temp - może być trafiony i daje błędne sygnały na kompa przez co jest uboga mieszanka i auto szarpie.
Sprawdź cewkę - fakt, że ta zazwyczaj daje znać o uszkodzeniu jak się silnik rozgrzeje ale nie jest to reguła. Jak masz szansę zamienić się z kimś na dzień-dwa spróbuj.
Sprawdź świece - wymiana świec to nie jest majątek, a na pewno nie zaszkodzi.
Sprawdź odczyty lambdy (1 i 2) - czasami uszkodzona lambda daje błędne sygnały do kompa przez co jest uboga mieszana i auto szarpie.

Z mojego doświadczenia 90% problemów z szarpaniem to była cewka.

Może komuś to pomoże.
Alares
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2019, o 13:51
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez smaker24 » 11 lut 2020, o 08:53

Ja u siebie wyieniłem cewke ze świecami,wyczyściłem egr i przepustnice i nic to nie dało. U mnie też występuje problem podczas jazdy jak bym nie zmienił biegu to lubi bujnąć autem.Przy puszczeniu gazu (hamowanie silnikiem) też zabuja.Tyle co ja forum odwiedziłem na żadnym rozwiązania nie znalazłem.Jestem ustawiony z mechanikiem na wymianę poduszki skrzyni biegów i czujnika pedału sprzęgła to może problem z bujaniem przy puszczaniu gazu się rozwiąże.Choć myśle że czujnik sprzęgła działa ponieważ rozłącza mi tempomat.
smaker24
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 paź 2019, o 16:58
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szarpanie podczas ruszania na zimnym

Postprzez Whitemamba » 11 lut 2020, o 13:25

Szkoda wydawać kasę :) Przyzwyczaić się i jeździć. U mnie znaczna poprawa nastąpiła przy wymianie akumulatora na nowy. Nie jest to moim zdaniem problem z poduszkami itp. Bo np. jak wymieniałem cewkę, to pierwszego dnia nie było ani jednego szarpnięcia przy ruszaniu jak i zmianie biegów. Żona do perfekcji opanowała ruszanie na zimnym bez szarpnięcia, przy niej wyglądam jak amator XD.
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.