Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wycie z pod maski w ciepłe dni

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wycie z pod maski w ciepłe dni

Postprzez ptim123 » 31 lip 2018, o 15:42

Witam,
Dwa miesiące temu zakupiłem Astre H 2005 r z silnikiem z16xep i ostatnio pojawił się problem, który ujawnia się przy temperaturach zewnętrznych powyżej ok. 20 st (im cieplej tym gorzej). Samochód traci moc, spalanie dużo wyższe i pojawia się wyraźne wycie z pod maski po dodawaniu gazu. Poniżej załączyłem filmik, w którym słychać te charakterystyczne wycie.
Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z użytkowników forum miał podobny problem i zdołał sobie z nim poradzić?

Link do nagrania:
https://www.youtube.com/watch?v=Qc2fZG-G_mI
ptim123
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:10
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Wycie z pod maski w ciepłe dni

Postprzez waldas666 » 15 sie 2018, o 17:59

witam kolego z tego co widze to zapalila ci sie kontrolka od oleju ,ta żółta sygnalizuje zbyt maly poziom oleju,ale to chyba nie jest przyczyna ,chociaz dolej oleju i posluchaj czy cos sie zmienilo,te dzwieki powstaja jak wlaczysz klimatyzacje czy bez wlaczonej klimy...
waldas666
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 19:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wycie z pod maski w ciepłe dni

Postprzez ptim123 » 15 sie 2018, o 18:11

Kontrolka wyskoczyła bo było oleju w okolicach połowy bagnetu (już dolane). Natomiast wycie, któremu towarzyszy duży spadek mocy oraz większe spalanie (nawet 14l przy spokojnej jeździe) objawia się szczególnie mocno w upały przy włączonej klimatyzacji. Gdy ją wyłączę jest znaczna poprawa, lecz samochód wydaje się nadal troszkę zamulony. Gdybym miał określić procentowo spadek mocy to przy włączonej klimie w upały - spadek o 50-60%, przy wyłączonej klimie w upały 10-15%.
Z rana i wieczorami gdy temp. spada poniżej 20st samochód śmiga aż miło. Gdy wzrośnie temp. od razu zaczynają się w/w problemy. Dodam, że parę dni temu sprawdzona była szczelność układu oraz poziom czynnika chłodzącego i wszystko w normie.
ptim123
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 lip 2018, o 15:10
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wycie z pod maski w ciepłe dni

Postprzez Grzesiek2812 » 26 sie 2018, o 17:44

Mam też to wycie w upalne dni, gdy klima wyłączona wycie ustaje , natomiast pali mi normalnie i spadek mocy jest odczuwalny w granicach 10 %, dodam że gdy jest bardzo gorąco słychac to bardziej , ale dopuki klima chłodzi, to narazie tego nie ruszam , aż tak bardzo tego nie slychac podczas jazdy, bardziej gdy przygazuje na postoju, wiele osób ma z tym problem w oplach , natomiast twoje spalanie jest za duże , sprawdz błedy metodą gaz , hamulec , może masz inny problem, no chyba że klima stawia taki opór że tyle ci pali, moja na gazie 40 litrów robi 400- 420 km, komputer pokazuje 8,1 litra, a jak u ciebie z twinportem, bo ja mam problem z klapami wirowymi i błędami 111261 i 111306 , nikt na forum nie odpowiada w tym temacie :)
Grzesiek2812
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 wrz 2017, o 18:22
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.