Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Opel Astra H 1.6 Z16XER - błąd P0597

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Opel Astra H 1.6 Z16XER - błąd P0597

Postprzez rudyZopla » 27 sie 2018, o 17:56

Witam wszystkich:)

Mam nadzieję, że i tym razem uda Wam się mi pomóc w zdiagnozowaniu mojego problemu oraz w szybkim jego rozwiązaniu.

Mianowicie, dziś rano jadąc do pracy stwierdziłem iż manewrowanie kierownicą przychodzi mi z dość sporym oporem.

Zczytując błędy z komputera otrzymałem następujące błędy:

ECN059761 - podczas wyświetlania tego błędu kontrolka silnika zaczęła migać
ECN000000

Po podniesieniu maski w pobliżu podszybia od strony pasażera zauważyłem zapocenie. - zdjęcie nie jest zbyt czytelne ale mam nadzieję, że uda się rozszyfrować miejsce zbiorniczka.

Pod tym linkiem znajdziecie zdjęcie oraz filmik nagrany podczas metody gaz-hamulec: https://wetransfer.com/downloads/cf2b08 ... 7e873/grid

Czy jest to coś poważnego ?
rudyZopla
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2018, o 17:10
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Opel Astra H 1.6 Z16XER - błąd P0597

Postprzez topiq » 27 sie 2018, o 20:15

Ten zbiorniczek jest od pompy wspomagania, zdaje się TRW. U mnie jest ZF. Warto zajrzeć czy jest płyn. Stąd może być problem z manewrowaniem kierownicą.
Co do błędu, opisy można znaleźć w internecie. Dotyczy głównie układu chłodzenia. Sprawdzić poziom płynu, termostat czy działa. Nie będę cytował kilkunastu tematów z innych for.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Opel Astra H 1.6 Z16XER - błąd P0597

Postprzez Terror Billy » 4 wrz 2018, o 07:38

Błąd 0597(61) dotyczy bezpośrednio termostatu i jego grzałki. Mam ten błąd od dłuższego czasu, wczoraj zamawiałem nowy termostat Wahlera, jutro lub w czwartek będę wymieniał. Dam znać jaki będzie rezultat.
rudyZopla mam do Ciebie jedno pytanie. Jak wygląda u Ciebie spalanie na postoju?
Terror Billy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lip 2018, o 17:41
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Opel Astra H 1.6 Z16XER - błąd P0597

Postprzez rudyZopla » 4 wrz 2018, o 07:48

Spalanie na postoju muszę sprawdzić ponieważ nie zwracałem na to uwagi. Sprawdzałem temperaturę coolant i wszystko jest w porządku. Natomiast wczoraj zauważyłem, że gdy używam klimy to słychać taki metaliczny dźwięk a po wyłączeniu klimy ten dźwięk znika, podczas wcześniejszych jazd nie słyszałem takich dźwięków. Ile taki termostat kosztuje? Jak sprawdzę spalanie na postoju to dam Ci znać.
rudyZopla
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 lip 2018, o 17:10
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Opel Astra H 1.6 Z16XER - błąd P0597

Postprzez Terror Billy » 4 wrz 2018, o 08:28

U mnie spalanie na postoju po rozgrzaniu silnika oscyluje w granicach 0,7-0,8 l/h. Myślę, że i tak jest trochę za wysokie bo wyczytałem kiedyś na jakimś forum, że ten silnik powinien palić tyle przy obciążeniu np klimą. A jeśli chodzi o ten metaliczny dźwięk to mam dwa pomysły:
1. Docierający się kompresor klimy
2. Coś co usunąłem w poprzednim tygodniu, a mianowicie napinacz paska wielorowkowego miał luzy i "terkotał" co jakiś czas, gdy silnik dostawał obciążenie. Wymieniłem na nowy i problem zniknął od ręki.
Terror Billy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lip 2018, o 17:41
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Opel Astra H 1.6 Z16XER - błąd P0597

Postprzez Terror Billy » 25 wrz 2018, o 06:46

Kupiłem i wymieniłem termostat na Wahlera za niecałe 200 zł plus 4l "czerwonego" płynu i po trzech tygodniach testowania nie ma śladu po błędzie, a wąż robi się gorący tak jak powinien przy 105 stopniach. Silnik szybciej się rozgrzewa i spalanie delikatnie spadło do 0.6.
Terror Billy
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lip 2018, o 17:41
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.