Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

astra h 1,6 bardzo ciężko pali rano

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

astra h 1,6 bardzo ciężko pali rano

Postprzez baca121 » 29 wrz 2018, o 12:56

witam,mam taki problem z astrą ciężko pali rano przy niższej temperaturze jak już odpali to wszystko jest ok dopóki nie postawie go na 8-10 godzin i już zaczyna ciężko palić błędów brak jakichkolwiek, w cieplejsze dni jakoś odpalał a teraz jak temperatura jest do 7 stopni to jest problem może ktoś miał taki problem więc proszę o napisanie co by to mogło być ,pozdrawiam
baca121
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 wrz 2018, o 12:49
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: astra h 1,6 bardzo ciężko pali rano

Postprzez men67 » 2 paź 2018, o 10:11

Mam ten sam problem wymieniłem pompkę paliwa, nowe świece bez żadnego efektu. Może ktoś miał taki problem i się z nim uporał. Ciepła i po krótkim postoju pali w miarę dobrze choć nieraz dopiero za 2 razem. Błędów żadnych nie pokazuje. Samochód to astra H 1,6 2004 105km
men67
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 09:48
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: astra h 1,6 bardzo ciężko pali rano

Postprzez baca121 » 7 paź 2018, o 11:51

men67 napisał(a):Mam ten sam problem wymieniłem pompkę paliwa, nowe świece bez żadnego efektu. Może ktoś miał taki problem i się z nim uporał. Ciepła i po krótkim postoju pali w miarę dobrze choć nieraz dopiero za 2 razem. Błędów żadnych nie pokazuje. Samochód to astra H 1,6 2004 105km

baca121 napisał(a):witam,mam taki problem z astrą ciężko pali rano przy niższej temperaturze jak już odpali to wszystko jest ok dopóki nie postawie go na 8-10 godzin i już zaczyna ciężko palić błędów brak jakichkolwiek, w cieplejsze dni jakoś odpalał a teraz jak temperatura jest do 7 stopni to jest problem może ktoś miał taki problem więc proszę o napisanie co by to mogło być ,pozdrawiam

hej czy rozwiązałeś problem z ta astra ,ja wymienilem przeolywomierz i czujnik temperatury cieczy i nic nie dało ,jak cos ci sie udalo ustalic to daj znac
baca121
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 wrz 2018, o 12:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: astra h 1,6 bardzo ciężko pali rano

Postprzez men67 » 7 paź 2018, o 18:03

Na razie jestem na etapie obserwacji i liczę że dojdą jakieś inne objawy co pozwoli zdiagnozować usterkę. Moim zdaniem na razie trzeba by było sprawdzić czujnik wału i czujnik wałków rozrządu niestety nie wiem gdzie się znajdują na silniku. Chciałbym zobaczyć jak wyglądają by kupić używkę. Czytałem o podobnych objawach gdzie winny był czujnik położenia wału.
men67
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 09:48
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: astra h 1,6 bardzo ciężko pali rano

Postprzez baca121 » 7 paź 2018, o 18:40

ok,ja też czekam jak cos bedziesz dokladnie wiedział to daj znac ,pozdrawiam
baca121
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 wrz 2018, o 12:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: astra h 1,6 bardzo ciężko pali rano

Postprzez men67 » 3 lis 2018, o 18:24

Myślę że problem rozwiązany u mnie czujnik położenia wału do wymiany pozdrawiam
men67
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 09:48
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: astra h 1,6 bardzo ciężko pali rano

Postprzez joda72 » 16 sty 2019, o 18:19

Witam jestem "szczęśliwym"posiadaczem astry h twinport 1.6 benzyna kod silnika Z16XEP. Silnik po remoncie kapitalnym pierścienie tłokowe blok szlif głowica katalizator filtry no wszystko ...zrobiłem po remoncie około 47k i zaczęły się kłopoty z paleniem rano jak temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza kręcę rozrusznikiem oczywiście z przerwami około 5-6 min żeby zapalić o dziwo zapali to pali już zawsze za każdym razem do póki nie postoi około min 7 godzin czyli wystygnie zupelnie i cyrk się zaczyna na nowo zmieniłem czujnik temperatury ( w termostacie ) ale nie potrzebie jak się potem okazało ale ok jest nowy niech siedzi metoda gaz hamulec ogarnęłam błędy wyrzucił mi 2 15505a czyli przepustnica i drugi 15035 coś z zasilaniem paliwa...i teraz najfajniejsze jeden człowiek mi podpowiedział ....sprawdź czujnik położenia wału ( ten pod filtrem oleju) zrobiłem to wyjęłam go okazało się że głowica magnetyczna obluzowania tak że przez styki wyciekał olej po odpięciu kostki zasilania tego czujnika ! efekt zmieniłem czujnik położenia wału na oryginalny Delphi koszt około 90 zł wymiana 10 min samemu I CUD metoda gaz hamulec nie pokazuje żadnych błędów ( o których pisałem poprzednio ) same znikły Asia pali od strzału jestem mega zadowolony dlaczego pokazywał te błędy nie wiem ogarnął bym to sam wyczyścił przepustnice ale dobrze że się posłuchałem tego starego mechanika i zmieniłem ten czujnik bo naprawdę warto żadnych problemów jak na chwilę obecną jeśli coś wyjdzie to dopisze .pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że pomogłem .
joda72
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 sty 2019, o 17:57
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.