Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H GTC Z16XEP - gruchotanie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H GTC Z16XEP - gruchotanie

Postprzez marc210ster » 1 paź 2018, o 19:16

Witam
Mam Astre H GTC z silnikiem Z16XEP 2006r. 240 000km. Mam z nią problem. Podczas ruszania oraz jazdy słyszę cykliczne gruchotanie. Dźwięk powstaje w momencie obciążenia na półsprzęgle i bez sprzęgła podczas jazdy na 1-5 oraz wstecznym. Podczas ruszania dźwięk podobny jest do dieslowskiego terkotu zaś podczas jazdy jakby bardziej metaliczny. Jeżeli podczas jazdy wcisnę gaz do spodu to nic nie słychać, jedynie jak delikatnie obchodzę się z gazem bez przyśpieszania - to klekocze. Na luzie podczas gazowania nie ma tych niepokojących dźwięków.

Do tej pory wymieniłem:
- zestaw sprzęgła (tarcza, docisk, wysprzęglik, koło zamachowe) - mechanik sugerował wymianę wyprzęgnika to wymieniłem resztę przy okazji
- olej w skrzyni biegów
- sworznie wahacza oraz tuleje lewe i prawe
- rura wydechowa ze złączem elastycznym
- regeneracja kolektora dolotowego

Byłem u 2 mechaników i 3 diagnostów - jedni nie wiedzieli co to, drudzy powiedzieli żeby jeździć trzeci, że to nie mercedes... jednak u znajomego nie ma tego dźwięku. Dodam, że wszyscy twierdzą, że poduszki silnika są delikatnie sparciałe ale wszystko z nimi dobrze.
Jak regenerowałem kolektor spojrzałem na klapy - wszystkie na swoim miejscu i trzymają pozycję z minimalnym luzem.
Nie chce znowu wydawać w ciemno pieniędzy w nietrafione części.


Miał ktoś z Was podobny problem albo wie co to może być?

6.10.2018
Po wymianie poduszki silnika od strony skrzyni, problem nadal występuje, aczkolwiek minimalnie zmniejszyło się natężenie dźwięków. Wymienić tuleje na sankach czy resztę poduszek silnika?

31.10.2018
Wymieniłem wszystkie poduszki silnika. Objawy nie ustąpiły.
Sprawdzę kolektor oraz maglownice.

2.11.2018
Podczas sprawdzania maglownicy dostrzegłem luz. Próbowałem od góry poruszyć zbiorniczkiem z płynem do wspomagania prostopadle do osi maglownicy. U Was też jest tak?

7.11.2018
Jedna za śrub pod zbiornikiem na płyn do wspomagania była odkręcona - po dokręceniu bez zmian, drgania wciąż występują. Zastanawiam się nad sprawdzeniem katalizatora oraz klap.

19.04.2019
Dźwięk bez zmian - brak lokalizacji usterki związanej z klekotaniem podczas startu. Udało mi się nagrać film przy betonowej balustradzie, która odbija dźwięki klekotania:

https://youtu.be/hWZq5so7hak

Jakieś pomysły?
marc210ster
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 wrz 2017, o 18:49
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.