Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Prośba o rade - olej w okolicy przepustnicy !

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Prośba o rade - olej w okolicy przepustnicy !

Postprzez levy80 » 23 paź 2018, o 12:44

Witajcie.
Po przeszukaniu forum dalej nie za wiele wiem dlatego proszę o poradę !
Astra H 1.4 90 KM - LPG
Pare dni temu zauważyłem że ubyło mi trochę oleju (1/4 litra)i płynu chłodniczego (maks 0,5 litra) Jednocześnie zauważyłem upaprany olejem wlew w okolicach korka. Ubytek oleju zwaliłem na nieszczelny korek - wymiana. Z płynem o tyle było trudniej że na początku pomyślałem "gorące lato" ale jednocześnie na górnej ściance zbiorniczka były zauważalny czarny osad. Zrobiłem test uszczelki pod głowicą (na zbiorniku płynu chłodniczego) - płyn nie zmienił koloru czyli teoretycznie uszczelka sprawna, ale parę dni później (chodź może było już wcześniej a nie zauważyłem, a może nowy korek jest szczelny i znalazło sobie słabsze miejsce) zauważyłem ostre "przypocenie" olejem w okolicy przepustnicy.

Astra 2.jpg
Astra 2.jpg (207.23 KiB) Przeglądane 3471 razy


Astra 1.jpg
Astra 1.jpg (226.32 KiB) Przeglądane 3471 razy


Pomyślałem - Odma - ale sprawdziłem czy zasysa korek wlewu oleju - i nie zasysa !

Koledzy macie wiedzę czym to może być spowodowane, co muszę zrobić dalej i od czego zacząć żeby od razu nie pchać się w jakieś mega koszty, remonty itp. Bo padło hasło że pierścienie i uszczelniacze - ale czy na pewno ?

Jest jeszcze pomysł żeby zastosować U.J.O czyli UMYĆ-JEŹDZIĆ-OBSERWOWAĆ, ale czy nie narobie więcej bałaganu skoro m.in prawdopodobnie przepustnica do czyszczenia ?

Dzięki za pomoc.
levy80
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 paź 2018, o 09:35
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.