Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

problem z silnikiem na zimnym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

problem z silnikiem na zimnym silniku

Postprzez corey » 26 paź 2018, o 17:38

Czołgiem! Witam wszystkich na forum, jestem tu nowy i chciałbym się przywitać. Mam nadzieję, że znajdę tutaj pomocne motoryzacyjne duszyczki które służą pomocą. Będę wdzięczny.

Auto mam z 2007 roku, jest to wersja z gazem, 1.6 benzyna, ma przejechane niemal 249 tys. od kilku tygodni występuje problem z prawidłowym działaniem silnika TYLKO na zimnym silniku. Co się dzieje? np. dojeżdżając do skrzyżowania/korku kontrolki się włączają i silnik przestaje działać, dopiero np. zredukowanie z 3 bądź 4 na 2 "podtrzymuje" go na obrotach i silnik działa ale problem jest też z mocą gdyż brakuje mu mocy i często powyżej 3 tys obr/min nie dochodzi i przez to osiąga 40 km/h... Co ciekawe, jak już auto przejedzie 5-10 km wszystko jest ok i nie ma problemu więc tak naprawdę problem ma z tym że silnik jest zimny. Auto zanim się zagrzeje to jest na benzynie, problem jest tylko na początku grzania więc gaz tutaj raczej nie ma nic do rzeczy. poza tym gaz wyłączałem sterownikiem i jeździłem bez gazu , efekt- nadal to samo.

Dodam że byłem u mechanika ( w sumie auto nadal tam stoi) i zostały zrobione następujące rzeczy:

- przerwa na świecach została zwiększona z 0.4 na 0.9 (same świece były wymienione jakieś 1-2 tys km)
- sprawdzona została cewka - przełożona z innego auta i takie same objawy..
- wymieniony czujnik temperatury chłodzenia, ten stary zgnił (cokolwiek ma to do rzeczy)
- sprawdzana pompa paliwowa i wg mechanika jest wszystko ok.

Mechanik proponuje regulację luzów zaworowych, koszt ok. 1000 zł - wymiana szklanek itd, myslicie ze to pomoże?

Błędów komputer nie pokazuje żadnych... Co byście więc polecili? Macie jakieś pomysły?
corey
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 paź 2018, o 17:34
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.