Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dzwięk z okolic katalizatora 16xer po wymianie.

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Dzwięk z okolic katalizatora 16xer po wymianie.

Postprzez Robirobson » 24 lis 2018, o 17:55

Witam. Jakis czas miałem mały problem z moją astrą. Mianowicie katalizator skonczył swoj żywot. Rozpadł się i jego części przedostały sie dalej. Stało sie to na trasie samochod stracił moc, był głosny huk więc musiałem zatrzymać auto. Odpalałem ale bez rezultatów.
Po wielu próbach udało sie odpalić i jechać ale zapalił sie odrazu check. Wyczyściłem tylną część tyle ile sie dało bo coś latało w tłumiku. Niektóre kawałki były dość duże... wymieniłem kata i pozoasatałe części układu wydechowego, przy odkręceniu sondy diagnostycznej okazało się że grzałka sondy jest skrzywiona, podejrzewam że jest to wina odłamka który ją uszkodził.
Po diagnostyce komp. Wyskoczył błąd p0136 sondy jeszcze nie wymieniłem.odpalając i sprawdzając szczelność słychać dziwny dzwięk okolic katalizatora jakby był pusty, dodam że podobnie brzmiał jak jezdziłem bez po oczyszczeniu koncowego tłumika. Kontrolka nie zgasła. Pali się cały czas.
A teraz co chciałbym się dowiedzieć :


Okazało się ze cena takowego wynosi od 1700 w wzwyż. Szukałem tańszych i znalazłem za 1200 zł. firmy JMJ.
- czy może być że był to zły wybór i wybrałem tanszy zamiennik sugerując sie mniejszą ceną nie zwracając uwagi na jakośc tego katalizatora.( i czy ktoś zna ta firmę JMJ produkującą takie produkty)
Czy ktokolwiek wie coś na ten temat??????? Czy jest jakikolwiek sposób by temu zaradzić? Bo raczej sonda nie ma tu żadnego znaczenia na brzmienie...

Trochę dużo tego wyszło ale nie wiedziałem jak to ująć. Może ktoś mogłby rozwiać moje wątpliwości co do zakupionej części. Dzieki i pozdrawiam.
Robirobson
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2018, o 19:41
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Dzwięk z okolic katalizatora 16xer po wymianie.

Postprzez piotii » 24 lis 2018, o 21:48

nie parzyłeś na szrotach ( szkoda ) za te pieniądze kupił byś rozbitą , zabrał swoje, resztę sprzedał i zarobił .
Ja --pojechał bym do warsztatu od wydechu , zamówił bym kata , pewno taniej
ale Twój wybór, masz nówkę ,firma spoko , daje radę .
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dzwięk z okolic katalizatora 16xer po wymianie.

Postprzez Robirobson » 24 lis 2018, o 21:55

Głównie chodzi o ten dzwięk tłumika który zaczyna mnie bardzo irytować. A nie mam pojecia jak go zlilwodować lubie jak chodzi cicho. A tutaj ewidentnie slychac jakby w miejscu gdzie powinien byc kat nic nie ma pusta puszka
Robirobson
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 wrz 2018, o 19:41
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.