Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

szereg błędów auto szarpie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

szereg błędów auto szarpie

Postprzez waldas666 » 13 gru 2018, o 17:31

witam wszystkich pacjent to astra h kombi 16 xep plus lpg.auto na gazie szarpie podczas jazdy do 2000 tys.obrotów przeważnie na 2 i 3 biegu.po wypedalowaniu bledow pojawily sie 0300 0301 0302 0303 0304 0314 ...najgorsze jest to ze auto wczoraj szarpalo dzisiaj jezdzi normalnie.ostatnio tez miala miejsce taka sytuacja ze szarpalo pozniej pare dni spokoj.wiem ze bledy wykazuja brak zaplony oby to byla cewka ale moze ktos mial podobny przypadek.auto zadbane wzysytko wymieniane na czas,swiece NGK wymienione 4 miesiecy temu.instalacja STAG zalozona 1,5 roku temu .podczas postoju slychac lekkie takie buchniecia nie wiem jak to nazwac,ogolnie obroty troche faluja ,przed zalozeniem lpg luzy zaworowe sprawdzone i miescily sie w normie ,egr zaslepiony wczoraj odlaczylem wtyczke i nie ma poprawy.to tyle z mojej strony moze ktos mial podobne objawy.pozdrawiam
waldas666
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2017, o 19:36
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: szereg błędów auto szarpie

Postprzez piotii » 13 gru 2018, o 21:20

miałem , to samo,
obroty od 1800 do 2000 drugi i trzeci bieg przed całkowitym dogrzaniem silnika.
brak błędów
zalecenia :
- zmiana punktu tankowania gazu
- wymiana filtra gazu - faza ciekła ( ten z zaworem )
- wymiana filtra, fazy lotnej
od dwóch tygodni spoko , jutro jadę zatankować gaz . w tym nowym " pewnym" miejscu -- zobaczymy ---
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szereg błędów auto szarpie

Postprzez Wigo48 » 13 gru 2018, o 22:06

Na tym i nie tylko tym forum jest wiele tematów i wątków o szarpaniu przy ok 2000 obr. Ponieważ mnie też dotyczył ten problem, a skończył się pół roku temu, więc jeszcze raz wyjaśnię, że powodami szarpania są: zabrudzona przepustnica i EGR,uszkodzona plecionka na wydechu, oraz co najważniejsze zatkane najczęściej całkiem kanały w kolektorze ssącym prowadzące spaliny od tego EGRa. Wszystkie te operacje są niezbędne i opisałem je łącznie ze zdjęciami w podobnych tematach. Nie doszukujcie się więc innych powodów szarpania bez usunięcia w/wymienionych, gdyż to są najważniejsze powody i od nich trzeba zacząć.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: szereg błędów auto szarpie

Postprzez piotii » 15 gru 2018, o 19:47

Wigo48 napisał(a):Na tym i nie tylko tym forum jest wiele tematów i wątków o szarpaniu przy ok 2000 obr. Ponieważ mnie też dotyczył ten problem, a skończył się pół roku temu, więc jeszcze raz wyjaśnię, że powodami szarpania są: zabrudzona przepustnica i EGR,uszkodzona plecionka na wydechu, oraz co najważniejsze zatkane najczęściej całkiem kanały w kolektorze ssącym prowadzące spaliny od tego EGRa. Wszystkie te operacje są niezbędne i opisałem je łącznie ze zdjęciami w podobnych tematach. Nie doszukujcie się więc innych powodów szarpania bez usunięcia w/wymienionych, gdyż to są najważniejsze powody i od nich trzeba zacząć.

Czytałem ,Twój post na forum Astry , ok, piszę o szarpaniu na gazie , zero błędów i szarpanie w tym samym zakresie obrotów , na benzynie jest wszystko ok , pojawia się problem na gazie . Tak go rozwiązałem j.w. po wymianie filtrów , po raz drugi zatankowałem gaz na "nowej stacji " jest spokój ,
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.