Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ilość paliwa w rezerwie

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Ilość paliwa w rezerwie

Postprzez Marcin_89 » 31 gru 2018, o 17:33

Cześć, posiadam Astrę H 1.4 16v 2004r. Zauważyłem, że gdy wskazówka paliwa tylko spadnie poniżej 1/4 to na komputerze pojawia się komunikat "zasięg 50 km" i spada aż do 0 km, nim jeszcze zapali się kontrolka rezerwy. Kontrolka rezerwy zapala się gdy wskazówka wchodzi na pierwszą z tych gęstych kresek. Myślałem, że na rezerwie można zrobić przynajmniej 50 km (tyle dokładnie chciałem km na rezerwie zrobić), a dzisiaj po przejechaniu 35 km w trasie ze stałą prędkością 90 km/h przy chwilowym zużyciu paliwa wg wskazań komputera 5,5 l/100 km dystrybutor zaczął migać, po czym przejechałem tak jeszcze 200 m i Asterka zgasła i już nie odpaliła. Znajomy musiał przyjechać z kanistrem, wlaliśmy 5 litrów i Asterka odpaliła. Dodam, że po kolejnych 15 km, zatankowałem do pełna do pierwszego odbicia i weszło 46,15 l benzyny. Co jest nie tak ze wskazaniami poziomu paliwa? Bo to chyba normalne nie jest....Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
Marcin_89
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 gru 2018, o 17:16
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Ilość paliwa w rezerwie

Postprzez piotii » 2 sty 2019, o 19:11

Poruszyłeś " ważny temat " zacznij od tego viewforum.php?f=11
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.