Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Gasnący silnik i brak relacji na pedał gazu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Gasnący silnik i brak relacji na pedał gazu

Postprzez Furiat » 7 sty 2019, o 13:44

Witam. Tydzień temu wracałem z roboty. Asterka zgasła dotoczylem się na pobocze i chodziła na 3 gary. Zgasiłem i odpaliłem ponownie problem ustał ale nie reagowała na gaz. Dojechałem na sprzęgle do kumpla mechanika. Poczyscil wtyczki przepustnicy przy pedale gazu i EGR. Problem ustąpił na ok 50km. Jadąc dwa dni później do sklepu wyskoczyła kontrolka trakcji, samochodzik z kluczykiem. Przeszedł w tryb awaryjny i nie reagował na gaz. Scholowali mnie do domu. Po kilku godzinach auto po odpaleniu momentalnie gaslo. Po podłączeniu przez komputer wyskoczyły błędy pedału gazu i przepustnicy oraz sondy za katalizatorem. Jutro daje go do mechanika. Podłączy go pod OPC OM ponownie i zobaczymy co tam za błędy się znów pojawiły. Czytałem że to problem 70% oplów. Raz pomaga wymiana alternatora, raz pedału gazu komu innemu czyszczenie wszystkich pinów i przygięcie blaszek na pedale. Mieliście coś takiego ? Co pomogło ? Czekam na odpowiedzi. Sorry że tak chaotycznie ale w pracy jestem
Furiat
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 sty 2019, o 13:27
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Gasnący silnik i brak relacji na pedał gazu

Postprzez wisnia0709 » 23 mar 2020, o 08:21

Mam bardzo podobne objawy , również proszę o pomoc co robić
wisnia0709
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2020, o 08:15
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gasnący silnik i brak relacji na pedał gazu

Postprzez Whitemamba » 23 mar 2020, o 12:03

A co ma do tego alternator?
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Gasnący silnik i brak relacji na pedał gazu

Postprzez wisnia0709 » 23 mar 2020, o 12:29

Alternator nie ma nic. Ja już ogarnołem temat w moim przypadku delikatnie podbiera była pokrywką która osłania elektronikę przepustnicy i ona blokowała mechanizm.
wisnia0709
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2020, o 08:15
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gasnący silnik i brak relacji na pedał gazu

Postprzez Furiat » 22 lip 2020, o 11:12

Po 2 miesiącach temat ogarnięty. Sorry że piszę dopiero teraz. Wymieniłem sterownik na używkę 30 zł + nowe oprogramowanie 100 zł i wszystko gra. Sterowniki montowane na bloku silnika padają i trza zmienić gdy nie domaga. Od roku jest dobrze po zmianie. Nic się nie dzieje
Furiat
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 sty 2019, o 13:27
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 9 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.