Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

astra 3 1,6 116KM, drgania i brak mocy na zimnym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

astra 3 1,6 116KM, drgania i brak mocy na zimnym silniku

Postprzez Waldi65 » 7 sty 2019, o 15:25

Witam. Mam dziwny problem, jeśli odpalam auto na benzynie i po osiągnięciu żądanej temperatury przełącza się na LPG, samochód chodzi równo i nic się nie dzieje, natomiast jak wcześniej załączę webasto i podgrzeje trochę płyn chłodzący silnika, astra po minucie, czy dwóch przełacza się na gaz i wtedy drży, silnik nierówno chodzi i przy delikatnym dodawaniu gazu gaśnie albo nie ma mocy.Raz wystapił błąd check engine ale samoistnie się skasował, Regulacja zaworów przeprowadzałem niedawno, świece też były wymieniane.Co może być przyczyną? Proszę o radę.
Waldi65
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lip 2016, o 19:42
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: astra 3 1,6 116KM, drgania i brak mocy na zimnym silniku

Postprzez mirek_smok » 7 lut 2019, o 11:01

Czy występuje to zjawisko na paliwie ?
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: astra 3 1,6 116KM, drgania i brak mocy na zimnym silniku

Postprzez piotii » 8 lut 2019, o 19:52

Waldi65 napisał(a): natomiast jak wcześniej załączę webasto i podgrzeje trochę płyn chłodzący silnika, astra po minucie, czy dwóch przełacza się na gaz.


Tu masz odpowiedź ,
webasto trochę podgrzeje płyn , płyn trochę podgrzeje parownik i czujnik temperatury , silnik się przełączy na LPG .
Parownik zabierze trochę temperatury , zimny silnik też schłodzi płyn , trochę zabierze nagrzewnica , trochę chłodnica i jesteś w punkcie odpalenia LPG na zimnym silniku .
Jak odpali na benzynie , pochodzi dłużej, nagrzeje silnik ( blok , płyn w układzie ) zapas ciepła ,
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: astra 3 1,6 116KM, drgania i brak mocy na zimnym silniku

Postprzez Waldi65 » 9 lut 2019, o 20:20

Dzieki za zainteresowanie. Oczywiście przyznaje rację, tylko dotychczas , tj. w zeszłym roku nie był takich problemów. Pózniej w sumie okazało się, że nie używając (webasto) zapłon zaczął wypadac na 4 cylindrze, silnik nierówno chodził głownie na LPG, falowały obroty. Wymieniłem czujnik temperatury, przeczyściłem przepustn icę, założyłem nowe świece i cewkę Delphi. Jakby lepiej, lecz obroty jałowe lekko jeszcze falują, może tak musi być. A i wcześniej byłem u gazownika-niby wg niego wszystko ok.
Waldi65
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lip 2016, o 19:42
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: astra 3 1,6 116KM, drgania i brak mocy na zimnym silniku

Postprzez mirek_smok » 9 lut 2019, o 20:35

Znajdź gazownika co stroi na sondę AFR i porównaj pracę na benzynie a na gazie muszą być różnice skoro chodzi inaczej .
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: astra 3 1,6 116KM, drgania i brak mocy na zimnym silniku

Postprzez Waldi65 » 12 lut 2019, o 17:40

Dzisiaj byłem u mechanika elektryka, bo zauważyłem, że na benzynie obroty na jałowym też delikatnie falują, na LPG jest to po prostu wiekszy zakres i łatwiej to wychwycić, dalej silnik chodzi nierówno i doszło jakieś "terkotanie" jakby z podszybia, może nie związana ww problemem. A wracając do wizyty u mechanika, spojrzał i posłuchał silnika, zerknał na obrotościomierz, popatrzył na wydech, nawet przylozył dłoń do rury wydechowej i powiedział, że wie o co chodzi, za naprawę żąda około 200 - 250 zł.. Nic nie mówił o ewentualnych częściach, nie powiedział co jest do naprawy, mruknął tylko, że trochę czasu zejdzie. Umówił mnie dopiero pod koniec lutego. Pozdrawiam.
Waldi65
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lip 2016, o 19:42
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: astra 3 1,6 116KM, drgania i brak mocy na zimnym silniku

Postprzez piotii » 12 lut 2019, o 17:54

Waldi65 napisał(a): wracając do wizyty u mechanika, spojrzał i posłuchał silnika, zerknał na obrotościomierz, popatrzył na wydech, nawet przylozył dłoń do rury wydechowej i powiedział, że wie o co chodzi, za naprawę żąda około 200 - 250 zł.. Nic nie mówił o ewentualnych częściach, nie powiedział co jest do naprawy, mruknął tylko, że trochę czasu zejdzie. Umówił mnie dopiero pod koniec lutego. Pozdrawiam.

Olej takiego mechanika , który nie postawi jasnej diagnozy , co będzie naprawiał , co wymieniał , czasy magików się skończyły .
Wyczuje Cię ( co można ugrać ) , przetrzyma dwa tygodnie - na zachętę , dopowie jakieś wymiany i z 250 zł zrobi się , 550 - 700 zł
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: astra 3 1,6 116KM, drgania i brak mocy na zimnym silniku

Postprzez mirek_smok » 13 lut 2019, o 10:24

U wróżki chyba byłeś na węch znalazł problem , a dlaczego nie pytałeś co to ?
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.