Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem przy odpalaniu + kontrolka check

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem przy odpalaniu + kontrolka check

Postprzez RafcioAstra » 5 lut 2019, o 19:22

Witam,

Dzisiaj przy odpalaniu silnika( Opel Astra III 1.6 .105km benzyna rocznik 2006 ) zdusiło go i zgasł. Przy 3 kolejnych próbach odpalenia 0 reakcji (nawet nie było próby rozruchu). W końcu przy kolejnej próbie po wyjęciu kluczyka na jakieś kilkanaście sek. samochód odpalił ale świeci się kontrolka check silnika.
Po sprawdzeniu błedów za pomocą hamulec + gaz wyskoczyło ich 11:
ECN:
213970
210870
210400
210300
16003A
065070
023002
020400
020300
020200
020100

Parę faktów które zauważyłem (nie wiem czy przydatne i mają tu znaczenie) w trakcie użytkowania samochodu w ostatnim czasie:
- Po odpaleniu silnika (zimny) obroty skaczą na 2-3k obrotów i utrzymają się tak czasem przez paręnaście a nawet czasem dziesiąt sekund.
- Na biegu jałowym lekko falujące obroty.
- Po wciśnięciu i zwolnieniu pedału gazu podczas jazdy lekkie szarpnięcie silnika.
- Po problemie z odpaleniem silnika sprawdziłem poziom oleju i zaobserwowałem, że go sporo ubyło jakieś 2/4 w skali od min do max w ciągu miesiąca - wcześniej nie ubywało oleju praktycznie w ogóle.

Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną?
Mogę tym autem dojechać do pracy i po niej do mechanika czy raczej zalecane jest bezpośrednia wyprawa do mechanika?

Dzięki za pomoc. :?:
RafcioAstra
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 18:49
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.