Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Błędy silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Błędy silnika

Postprzez skikut » 13 lut 2019, o 07:13

cześć posiadam Astrę H Z18XE z gazem Stag. Dziś rano wyświetliły mi się błędy ECN 013604, ECN 161450, ECN017012, ECN 013611

Sondę wymieniałem około 3 tygodni temu wiec wątpię aby to ona znowu padła. Zastanawiam się czy gaz nie ma na ot wpływu? Macie jakieś pomysły co i jak to może być. Chciał bym po prostu rozeznać temat zanim znowu oddam auto do mechanika
skikut
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 17:26
Silnik: 1.8 Z18XER


Re: Błędy silnika

Postprzez mirek_smok » 13 lut 2019, o 10:28

Problem opisany na forach gazowych , żle zestrojona instalacja puki korekty po sądzie są w granicach pracy
działa ale jak się rozjadą mapy tak że korekta jest niemożliwa bo poza zakresem pracy to się sypie , reset kompa od nowa ustawienie na paliwie krzywej i do niej ustawić gazową w miarę ogarnięty mechanik powinien ogarnąć chyba że dojdzie do tego jeszcze jakieś uszkodzenie ale to jak na paliwie się ustawi wszystko powie .
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: Błędy silnika

Postprzez skikut » 13 lut 2019, o 10:58

mirek_smok napisał(a):Problem opisany na forach gazowych , żle zestrojona instalacja puki korekty po sądzie są w granicach pracy
działa ale jak się rozjadą mapy tak że korekta jest niemożliwa bo poza zakresem pracy to się sypie , reset kompa od nowa ustawienie na paliwie krzywej i do niej ustawić gazową w miarę ogarnięty mechanik powinien ogarnąć chyba że dojdzie do tego jeszcze jakieś uszkodzenie ale to jak na paliwie się ustawi wszystko powie .


Czyli rozumiem wizyta u gazownika celem zresetowania kompa gazowego? Tylko powiedz mi czemu wybłędza druga sonda a nie pierwsza?
skikut
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 17:26
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Błędy silnika

Postprzez mirek_smok » 13 lut 2019, o 11:34

Najpierw paliwo tu musi być tip top , wtedy zabierasz się za gaz nie inaczej . Komputer po odczycie z sondy i przepływomierza ustala mieszankę jak ma to zrobić on nie wie że to gaz (jak parametry są inne zakładam )czyta jak z paliwa i tak musi być ustawiony gaz . Miałem starszy model xe1r i sam ustawiałem go gazownicy nie dali rady (albo za ubogo albo za bogato ile razy na poprawki jeździć można )ale prostą instalację miałem staga . Autokalibracja to nie ustawianie , żeby się prawidłowa mapa narysowała trzeba zrobić ok 10 km z różnymi prędkościami a każda korekta znowu kilka km czyli 2 mapy paliwo i gaz to 20 km .
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.