Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wyciek oleju 1.6xep

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wyciek oleju 1.6xep

Postprzez mariusz1976 » 4 mar 2019, o 15:15

Witam
mam problem z wyciekiem oleju w samochodzie Opel Astra H silnik 1.6 XEP z 2005 roku przejechane 260 tyś w tym 150 tyś na gazie. Mianowicie od około miesiąca mam mokrą miskę olejową od strony rozrządu, krople oleju zbierają się na mocowaniu sprężarki klimatyzacji, mokra miska olejowa pod sprężarką jak również od tyłu silnika w tym samym miejscu. Kilka dni temu wymieniłem uszczelniacz wału korbowego oraz uszczelniacze wałków rozrządu i w dalszym ciągu cieknie. Zauważyłem, że ten olej musi się wydostawać powyżej mocowania sprężarki, jest go dość sporo ale nie mogę zlokalizować miejsca wycieku. Czy jest możliwe, że wyrzuca uszczelka pod miska olejową? bądź jest jakieś miejsce powyżej sprężarki z którego może wydostawać się olej. Proszę o pomoc!!!
mariusz1976
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 18:28
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Wyciek oleju 1.6xep

Postprzez mirek_smok » 5 mar 2019, o 13:56

Mechanik nie mógł namierzyć a na forum po opisie stwierdzą ?
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: Wyciek oleju 1.6xep

Postprzez mariusz1976 » 9 mar 2019, o 20:03

Witam ponownie
Macie rację, że jeżeli mechanik nie namierzy wycieku to w inny sposób nie można nic zrobić. W dniu dzisiejszym umyliśmy ponownie silnik a następnie obserwacja na odpalonym silniku i co się okazuje z uszczelki miski olejowej nic się nie wydostaje z góry silnika nic nie kapie za to pojawiły się krople oleju na obudowie rozrządu. Po rozkręceniu obudowy rozrządu uszczelniacze suche a w miejscu mocowania rolki napinacza widoczny olej!!! nie wiem czy jest to możliwe aby w tym miejscu wydostawał się olej? ale nie stwierdziliśmy żadnego innego miejsca skąd może wydostawać się ten olej.
mariusz1976
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 18:28
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wyciek oleju 1.6xep

Postprzez topiq » 10 mar 2019, o 12:02

Myślę, że kilka zdjęć ewentualnie filmik wrzucony na serwis YouTube więcej by pomogły niż najbardziej szczegółowy opis słowny. Pamiętam jak szukałem wycieku w Corsie C. 3-4 razy myłem silnik zanim doszedłem skąd przesącza się olej. Okazało się, że uszczelka na łączeniu bloku z głowicą już nie trzymała. W układzie oleju są spore ciśnienia i wystarczy maleńka nieszczelność a nawet rysa by olej zaczynał delikatnie się przesączać a już szczególnie jak jest gorący i ma konsystencję bardzo płynną.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wyciek oleju 1.6xep

Postprzez mariusz1976 » 15 mar 2019, o 13:24

Witam
problem został zdiagnozowany i zlokalizowany !!! uszczelka pompy oleju!!! szkoda tylko, że diagnoza i namierzenie wycieku nastąpiło po wymianie rozrządu teraz dodatkowo trzeba nowy pasek.
mariusz1976
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 18:28
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.