Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Najpierw samochód z kluczykiem pozniej check engine

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Najpierw samochód z kluczykiem pozniej check engine

Postprzez arbuzik993 » 10 mar 2019, o 20:57

Witam, posiadam Astre H 2004 r kombi, 1.8 benzyna + lpg, Silnik Z18XE.
Opis problemu :
Po normalnej jeździe samochodem po mieście, nagle pojawiła się kontrolka samochodzik z kluczykiem po czym pedał gazu łapał prawie przy samym końcu a silnika w ogóle nie było słychać. Zapłon wyłączony - włączony i problem ustal ale po 5 minutach znów to samo. Po przeczytaniu kilku porad wypedałowałam błędy i pokazało się kilka:
ECN
017011
112052
155001
po tym zabiegu kontrolka samochód z kluczykiem świeci się tylko przy odpalaniu, po czym gaśnie, natomiast teraz świeci się cały czas silnik check engine.
Wymieniłam świece z myślą że to był powód bo LPG je niszczy, ale tydzień jazdy samochodem po mieście, wybrałam się na przejażdżkę autostradą i w drodze powrotnej problem z pedałem gazu ponownie się pojawił (wyłączenie zapłonu - włączenie) i od tamtej pory na razie żadnych objaw.

Może mi ktoś pomóc w rozwiązaniu problemu. Niestety przeprowadziłam się na wioskę i nie ma w okolicy żadnego dobrego fachowca któremu mogłabym oddać Astre w dobre ręce.
Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
arbuzik993
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 mar 2019, o 20:25
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Najpierw samochód z kluczykiem pozniej check engine

Postprzez joda72 » 1 kwi 2019, o 11:15

Witaj ja miałem podobnie i błędy 2 takie same nie miałem problemu z pedałem gazu ale u mnie padł sterownik ECU znajomy elektronik przywiózł mi z Niemiec używany wgrał z mojego ECU cały soft i asterka śmiga
joda72
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 sty 2019, o 17:57
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.