Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Tempomat, czujnik sprzęgła i gdzie sterownik AF17

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Tempomat, czujnik sprzęgła i gdzie sterownik AF17

Postprzez deodekabokat » 13 mar 2019, o 15:03

Cześć, kupiłem AH z silnikem Z18XE, problem jest taki że auto jest po konwersji z automatu. Oryginalnie była skrzynia AF17-automat. Teraz jest (niestety długa :oops: i pewnie skończy się montażem odpowiedniej F17C394) F17w394. Pod zapalniczka widzę normalny koszyk wybieraka i została wtyczka od dźwigni skrzyni automatycznej. Nie wiem gdzie biegnie dalej i czy auto wogule ma jeszcze ten sterownik. Generalnie po aucie nie widać wiele pozostałości po skrzyni automatycznej została ta wtyczka i kickdown w pedale gazu (czuć przełączenie gdy się depnie do końca)

Może nie jest to najważniejsze z tą skrzynią. W aucie nie działa tempomat pomimo że jest.
Nie działa bo nie ma czujnika sprzęgła i auto zgłasza bład 0704 wg mnie to będzie główna przyczyna jak zniknie 0704 to i tempomat wróci.
Obawiam się że nie było wiązki od od pedałów do czujnika sprzęgła bo go tam nie miało być. I pewnie trzeba będzie coś podciągnąć pytanie tylko gdzie? Trudny temat widzę. Generalnie auto ma się świetnie pomimo 316kkm a niedomaga w miejscu dłubania czyli ta skrzynia. Biegi długie, rzuca budą przy ruszaniu pewnie przeguby na półosiach wyrobione i cięzko 1/2 się wbija bo opiera się o wieszak ale z tym sobie poradzę bo przesunę na wybieraku i będzie OK.
Ostatnio edytowano 23 maja 2019, o 14:28 przez deodekabokat, łącznie edytowano 2 razy
deodekabokat
Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 mar 2019, o 14:47
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Gdzie podłączyć czujnik sprzęgła i gdzie terownik AF17

Postprzez Patrykus » 13 mar 2019, o 15:15

raczej nikt nie będzie Ci tego szukać, TIS 2000 w wersji 116.0D odpowie na Twoje pytania, chyba niska cena była że to kupiłeś
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Gdzie podłączyć czujnik sprzęgła i gdzie terownik AF17

Postprzez deodekabokat » 13 mar 2019, o 15:28

Nie była absurdalnie niska, czyba wcale niska nie była, ale Z18XE w kombi to koszmar w cebuli kupić (Z18XE ograniczenie wiekowe do 2005 max). Wszystko z Krzyżacji z cyfrą 178max. Fotele powycierane, kiery drut, Szpachla deską ściągana, ruda. Info w ogłoszeniu Stan salonowy, igła i inne takie bluźnierstwa.
Niestety o swapie dowiedziałem się dopiero gdy przyjechałem obejrzeć 200km. Auto w oryginalnym lakierze kupione od polaka który nim długo jeździł i wszystko jest powymieniane a nie do wymiany. Poza tym tematem napędu nie mogę się przyczepić jak na auto z 316kkm na blacie. Te co oglądałem (a były ich dziesiątki przez ostatni rok) po fotelu kierownicy pedałach gałce itd w podobnym stanie miały by na blacie 120kkm ustawione. Auto wziąłem i liczyłem się z ew wymianą skrzyni, decyzja już od mc była taka że lepiej leczyć napęd/silnik niż rudego z imprezy wypraszać. Zobaczymy jak to będzie bo z tą długą pali bardzo mało. Sam jestem zaskoczony.

Kupię sobie licencję tisa na gryzoniu zobaczymy co będzie.

Ale tis nie odpowie na pytanie. Jak wygląda komunikacja ECU ze sterownikiem skrzyni i czy w ogóle taka jest/była. Oby nie skończyło się dokładaniem dodatkowych kabli i pinów do ECU.

Patrykus rozważałem zakup XER-a ale jako fan gazu trochę się tego wydygałem. Wsiedli na mnie regeneratorzy głowic i odpuściłem sobie, przy takim wieku auta ciężko kupić coś w dobrym stanie, oczywiście adekwatnym do wieku. Rynek wtórny praktycznie nie istnieje, wszystko od Niemca.
deodekabokat
Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 mar 2019, o 14:47
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gdzie podłączyć czujnik sprzęgła i gdzie terownik AF17

Postprzez deodekabokat » 14 mar 2019, o 11:37

Patrykus napisał(a):raczej nikt nie będzie Ci tego szukać, TIS 2000 w wersji 116.0D odpowie na Twoje pytania, chyba niska cena była że to kupiłeś


Wiesz może czy jest TIS w wersji 64bit czy nie ma na to szansy?
deodekabokat
Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 mar 2019, o 14:47
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gdzie podłączyć czujnik sprzęgła i gdzie terownik AF17

Postprzez topiq » 14 mar 2019, o 19:57

Nie ma szans. Wirtualny system XP najlepiej i tam dopiero TIS. Na Win 10 nawet nie chce instalacja iść.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gdzie podłączyć czujnik sprzęgła i gdzie sterownik AF17

Postprzez deodekabokat » 15 mar 2019, o 09:04

Dzięki, już się wirtualna maszyna pekluje.
deodekabokat
Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 mar 2019, o 14:47
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gdzie podłączyć czujnik sprzęgła i gdzie sterownik AF17

Postprzez deodekabokat » 21 mar 2019, o 12:28

Czujnik pedału sprzęgła obecny, Idzie do niego czarny i szary zgodnie ze schematem. Czujnik przerzuca napięcie po pedale sprzęgła. Wygląda na to że idzie dalej do modułu UEC. Nie mogę go wyciągnąć żeby zobaczyć czy wchodzi do nego przewód od pedału sprzęgła. Możecie powiedzieć jak wyciągnąć UEC?

EDIT.
Dobra znalazłem
https://www.vauxhallownersnetwork.co.uk ... -b.371985/

dojechałem do tej linii.
Nie mogę zidentyfikować gdzie ten szary przewód na które złącze powinien wchodzić i w które miejsce.
Przechwytywanie (530x390).jpg
Przechwytywanie (530x390).jpg (245.55 KiB) Przeglądane 10642 razy
deodekabokat
Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 mar 2019, o 14:47
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gdzie podłączyć czujnik sprzęgła i gdzie sterownik AF17

Postprzez deodekabokat » 23 maja 2019, o 14:27

Może się to przyda komuś.
W automatycznej skrzyni nie ma w ogóle przewodu od czujnika sprzęgła do ECU. Wiadomo, nie ma sprzęgła jest to pin B10 we wtyczce ECU. I pomimo iż wiązka była taśmą papierową przywiązana do głównej (w komorze pedałów) to jej wpięcie i przerzucanie napięcia szło tylko do UEC.

Trzeba było dołożyć przewód w oryginalnej wiązce. Skorzystałem ze starej obciętej wtyczki od Zafiry A wersji DTI. Odpiąłem windę i wyciągnąłem jeden przewód i tak samo zaadoptowałem go do dolnego wtyku B pinu 10 ECU więc nie ma tu żadnego druciarstwa, no może tylko takie że nie było w Zafirze oryginalnego koloru wiązki więc poszedł inny.
Po podciągnięciu do pedału sprzęgła (na razie tymczasowo do testów potem wyląduje w UEC gdzie idzie oryginalna wiązka i jego miejsce) pojawił się tempomat.

Jeżeli ktoś nie ma tempomatu a chciałby mieć i potrzebuje takiego terminala z około 1m przewodu to za cenę znaczka mogę taki wysłać bo mam jeszcze kilka. Montaż jest bardzo prosty.
deodekabokat
Klubowicz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 mar 2019, o 14:47
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.