Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Puszka rezonansowa Z16XEP

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Puszka rezonansowa Z16XEP

Postprzez Makronelektron » 19 kwi 2019, o 19:09

Dzień Dobry,
Nie wiem czy pisać na wstępie, że jestem nowy, ponieważ jest wewnętrzna obawa przed tzw. "olaniem" tematu. Mam nadzieje, że nikt się obrazi na takie stwierdzenie i ktoś poświęci trochę swojego czasu na udzielenie mi odpowiedzi na moje pytanie.
Zanim postanowiłem napisać nowy temat, przeszukałem forum w celu odnalezienia odpowiedzi na moje pytanie.
Przejdźmy do rzeczy. Jestem nowy na forum oraz nowym posiadaczem Opla Astry H 2005 Z16XEP z instalacją gazową z przebiegiem 130kkm. Instalacja założona w 2010 roku. W temacie LPG moja wiedza jest mocno ograniczona, ale staram się ją poszerzać.
Na załączonym zdjęciu widać jeden brak, który mnie martwi. Mianowicie brak puszki rezonansowej.
Moje pytanie brzmi: dlaczego? Czy mam się obawiać takiej modyfikacji?
Zawsze sądziłem, że ta puszka odgrywa ważną rolę w dolocie powietrza do silnika przy odpowiedniej prędkości obrotowej.
Moje pytanie nie zadałem bez powodu, ponieważ chciałbym się udać do gazownika w celu kontroli instalacji oraz wyregulowania jej.
Załączniki
IMG_20190419_190606.jpg
IMG_20190419_190606.jpg (121.65 KiB) Przeglądane 4955 razy
Makronelektron
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2019, o 17:32
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Puszka rezonansowa Z16XEP

Postprzez piotii » 23 kwi 2019, o 21:01

zacznij tu viewforum.php?f=11
jak zaczniesz to mam to pytanie masz Twinporta 1,6 ? czy zwykły ?
Pytam tak z ciekawości , ktoś okaleczył Ci dolot , by wstawić wtryski gazu
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Puszka rezonansowa Z16XEP

Postprzez Makronelektron » 5 maja 2019, o 09:42

Silnik to 1.6 Twinport.
Żałuję tylko, że nie mam okazji przejechania się Astrą z tym samym silnikiem, lecz z puszką rezonansową, żeby widzieć różnicę.
Teraz sobie tak myślę, że różnica na zasadzie przyspieszenia może być nie wielka, może nawet nie zauważalna (organoleptycznie). Jest jedno ale. Program komputera (mapa) z pewnością są nastawione na obecność tej puszki. Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z jej brakiem? Nie koniecznie z tym silnikiem.
Makronelektron
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2019, o 17:32
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.