Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Głośne popychacze zaworów

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Głośne popychacze zaworów

Postprzez DonBarzini » 30 kwi 2019, o 17:29

Witam,
od miesiąca słyszę w swoim oplu (1,4 benzyna) stukanie podczas pracy silnika. Owo stukanie ma charakter nieregularnego występowania. Raz słychać, raz nie. Poprosiłem jednego mechanika o diagnozę. Wstępnie uważa, że to popychacze zaworów hałasują.
Poradził wymianę oleju na bardziej gęsty np 10W30, (obecnie jeżdżę na 5W30 syntetyk).

Szukam pierw innych przyczyn, przed wymianą kompletu popychaczy.
1.Co sądzicie? Czy wymiana oleju na bardziej gęsty może pomóc?

Stukanie podobne do:
https://www.youtube.com/watch?v=HK5-Pube18A
DonBarzini
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 kwi 2019, o 20:24
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Głośne popychacze zaworów

Postprzez topiq » 30 kwi 2019, o 17:45

Zmień mechanika, to debil jest.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Głośne popychacze zaworów

Postprzez DonBarzini » 2 maja 2019, o 20:17

W sobotę jadę do kolejnego mechanika. Zamierzam 3,4 mechaników zapytać. Zobaczę co ustalę.

Może ten stukot, wstępnie kwalifikowany jako złej jakości popychacze ma inną przyczynę.

Czytałem, że warto sprawdzić przy tym stukaniu:
-ciśnienie pompy, może pada pompa oleju
-przewód odmy
-wtryskiwacze

Co sądzicie?
DonBarzini
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 kwi 2019, o 20:24
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Głośne popychacze zaworów

Postprzez topiq » 3 maja 2019, o 12:16

Jedno jest pewne, porada o zmianie oleju jest z tyłka. Tylko można sobie bardziej zaszkodzić a szczególnie silnikowi z łańcuchem rozrządu. Padnie Ci napinacz i zacznie hałasować łańcuch. One niestety wbrew temu co piszą nie są wieczne. Wszystko zależy od tego, jak często był wymieniany olej i czy olej był dobrej marki. Niektóre popychacze można zregenerować, wyczyścić i rozruszać. Są wszelakie instrukcje nawet w formie filmów, jak wyjąć popychacze bez rozbierania rozrządu. Jak je przetestować i wyczyścić. Swego czasu jak miałem Corsę C z silnikiem 1.2 też się tym interesowałem, ale auto poszło do nowego właściciela w stanie takim jakim była więc odpuściłem temat. U siebie z rozrządem na pasku już kół zębatych rozrządu z łańcuchem na trytytki nie zepnę ;)
Sprawdzenie ciśnienia oleju to podstawa. Ale podstawą też jest dokładne osłuchanie silnika, w którym miejscu mniej więcej to stukanie występuje. Porządny mechanik z doświadczeniem to ogarnie. Może dziś to jest śmieszny widok i nieczęsty, ale starzy mechanicy posiadali stetoskop i nim osłuchiwali silniki. Dziś mechanicy są dobrzy w gębie i jasnowidztwie. Na forum nikt Ci diagnozy dokładnej nie postawi na podstawie filmu podobnego dźwięku do Twojego. Mało że aparat wzmacnia bardzo dźwięk, to jeszcze często zniekształca. Trzeba by pewnie małym krawatowym mikrofonem przemieszczać się blisko elementów aż znajdzie się miejsce tego stukania najlepiej słyszalne.
Metoda na zmianę oleju to zwykłe lenistwo i druciarstwo.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.