Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Popychacze

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Popychacze

Postprzez Krzystek » 2 cze 2019, o 08:17

Witam. Mam pytanie bo już nie wiem co jest grane. Więc mianowicie. Mam opla astre h 1.4 90 koni. Silnik brał olej więc wymieniłem uszczelniacze pierscienie i był robiony szlif głowicy. Ale jeszcze przed remontem silnika halasowaly popychacze więc też wymieniłem z najdroższej pulki. Po odebraniu auta przez tydz było wszystko ok a teraz znowu słyszę jak któryś popychacz halasuje. Więc pytam co to może być czy może te silniki tak mają bo już nie ma co wymieniać.
Krzystek
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 cze 2019, o 08:00
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Popychacze

Postprzez topiq » 2 cze 2019, o 19:18

Reklamuj. Chyba jakąś gwarancję warsztat daje? Chyba że polecieli w kule i wymienili Ci na stare po wyczyszczeniu a nówki sobie zatrzymali.
Jaki olej zalany? Powinien być pełny syntetyk 5W30 lub 5W40 inaczej znów Ci popychacze zamuli.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Popychacze

Postprzez Krzystek » 2 cze 2019, o 19:31

5W40 zalany
Krzystek
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 cze 2019, o 08:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Popychacze

Postprzez Krzystek » 2 cze 2019, o 19:33

A napewno zalozyli nowe bo wiesz gościa dobrze znam i nie poleciałby w ciula
Krzystek
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 cze 2019, o 08:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Popychacze

Postprzez topiq » 2 cze 2019, o 23:41

Gwarancji to chyba nie wyklucza?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Popychacze

Postprzez Krzystek » 3 cze 2019, o 05:51

Rozumiem A może być przez wałki rozrządu?
Krzystek
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 cze 2019, o 08:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Popychacze

Postprzez topiq » 3 cze 2019, o 13:52

Należałoby dobrze osłuchać skąd dokładnie pojawia się pukanie. Ale na Twoim miejscu wróciłbym do fachmana, który robił. Wziął za to kasę jakby nie patrzeć. Może trafił się trefny popychacz, różnie bywa. Warsztat prędzej będzie mógł taki popychacz wymienić w ramach gwarancji, niż jakbyś go sam montował. Akurat te silniki mają sporo rzeczy, które mogą klepać. Ale skoro tydzień po remoncie był spokój i nagle znów coś stuka, to trzeba by szukać w częściach które były naprawiane. Może poziom oleju za niski, może ciśnienie oleju za małe i popychacze się nie napełniają wystarczająco szybko. Tak na odległość nie słysząc i nie widząc silnika ciężko cokolwiek powiedzieć.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Popychacze

Postprzez Krzystek » 3 cze 2019, o 16:34

No jakby ciśnienie było słabe to nie świeciła by kontrolka oleju?
Krzystek
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 cze 2019, o 08:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Popychacze

Postprzez topiq » 4 cze 2019, o 07:10

Może być na tyle wysokie, że kontrolka nie zaświeci, ale już na pograniczu. Do popychaczy kawałek drogi. Do tego już mogą być zamulone magistrale olejowe i na czujniku będzie w miarę dobre a wyżej jakiś syf. To w jakim stanie była głowica to tylko wiedzą ci co ją robili. Terkoczą Ci przy odpalaniu z rana po dłuższym postoju, tak z sekundę dwie? Niekoniecznie musi być to popychacz, ale jak wspomniałem wyżej, auto jest u Ciebie. Ja bym reklamował.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Popychacze

Postprzez Krzystek » 4 cze 2019, o 20:26

Na zimnym słychać bardziej ale tak z przerwami A na nagrzanym też słychać z przerwami ale ciszej. Głowice planował i docierał gniazda zawarowe
Krzystek
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 cze 2019, o 08:00
Silnik: 1.4 Z14XEP

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.