Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwny dźwięk powyżej 2800 obrotów

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Dziwny dźwięk powyżej 2800 obrotów

Postprzez PhanQ » 4 cze 2019, o 19:31

Witam wszystkich,
Mam do Was pytanie, zauważyłem ostatnio, że podczas przyspieszania powyżej 2800 tys obrotów silnik wydaje dziwny dźwięk (nie jest to regularne) podobny do "świszczenia" - dźwięk podobny jest do tego na filmie https://www.youtube.com/watch?v=xk0_AM5us8o (jednak w moim przypadku to silnik 1.4 benzyna więc nie ma mowy o turbinie). Dźwięk ustępuje po wciśnięciu sprzęgła, zmianie biegu i przyspieszaniu na kolejnym biegu do 2800 obrotów i tak w kółko. Dzieję się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Zauważyłem to na biegach 1,2,3,4 na biegu 5 tego nie zauważyłem. Przypomnę, że mój silnik to 1.4 90KM 66kW.
Szukałem sporo o tym na innych stronach, ale większość tego typu postów dotyczy silników diesel z turbiną - więc nie mój przypadek.
Znalazłem jednak jeden post, który w jakiś sposób mógłby pasować do mojego problemu i wówczas tam pan opisywał, że problem leżał po stornie alternatora, czy to możliwe?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
PhanQ
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 maja 2019, o 09:41


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.