Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Check i błędy Z16XEP

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Check i błędy Z16XEP

Postprzez Miro2000 » 8 cze 2019, o 10:21

Witam, przychodzę z takim problemem iż palił się check engine i wywalało błąd "Zbyt uboga mieszanka" i wyczytałam na internecie że większości pomogło dołożenie emulatora sondy. Tak też zrobiłem dołożyłem i nawet kupiłem nową sondę lambda w poniedziałek była wymiana, skasowali błędy wszystkie przez cały tydzień było okej aż do dzisiaj znowu pojawił się check i ten sam błąd, już nie wiem co mam wymienić żeby było okej bo mnie już wkurza ten check :/ z góry dziękuję za pomoc.
Miro2000
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 cze 2019, o 10:13
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Check i błędy Z16XEP

Postprzez merliner » 8 cze 2019, o 10:42

zbyt uboga mieszanka = za dużo powietrza w stosunku do paliwa. Przyczyn moze byc wiele np. pompka paliwa (cisnienie paliwa sie sprawdza), filtr paliwa, albo wtryski.
merliner
Kierowca
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1 kwi 2019, o 19:23
Lokalizacja: Marki 05-270
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Check i błędy Z16XEP

Postprzez piotii » 8 cze 2019, o 17:31

zacznij od sprawdzenia szczelności układu dolotowego ,
- obejmy przed i za przepływomierzem
- obejmy na przepustnicy
- sprawdź kostkę przepływomierza
- przemyj przepływomierz
może w odwrotnej kolejności :mrgreen: ale tak zrób
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Check i błędy Z16XEP

Postprzez Wigo48 » 9 cze 2019, o 10:35

Micro 2000 nie baw się w szukanie przyczyn błędu ubogiej mieszanki z niepewnych podpowiedzi moich poprzedników, gdyż jedyną konkretną przyczyną powstawania tego błędu są niedrożne kanały ssące w kolektorze.
Moje logiczne wytłumaczenie odnośnie występowania błędu p0171 jest następujące. Ponieważ zadaniem EGR jest zmniejszenie zużycia paliwa poprzez dodatkowy wlot spalin, wszystko jest w porządku póki prawidłowo działa EGR i kanaliki w kolektorze ssącym nie są zapchane. Gdy jeden z tych elementów nie działa skład mieszanki ulega zmianie i komputer pokazuje błąd ubogiej mieszanki zwiększając jednocześnie wymaganą porcję paliwa. Zużycie minimalnie wzrasta. Stąd też czuć niedopaloną benzynę z wydechu i jej zwiększone o 0,3 - 0,5 l zużycie. Również występuje szarpanie przy obrotach ok 2000. Oczywiście auto chodzi normalnie, ale nieprawidłowość składu mieszanki występuje. To jest moje wytłumaczenie problemu. Usunięcie błędu polega na przeczyszczeniu zablokowanych kanałów kolektora ssącego i przeczyszczenia EGRa, który przestaje funkcjonować gdy kanały są niedrożne. Po przeczyszczeniu kanałów problem minie na 100% Miałem to już za sobą, ale po 6000 tyś powrócił, ponieważ silnik bierze olej 1 litr/ 1000. Przedtem i teraz również błąd się wyświetla co 100 - 200 km. Załączam zdjęcie i link do tematu viewtopic.php?f=16&t=2365&start=30
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Check i błędy Z16XEP

Postprzez mirek_smok » 11 cze 2019, o 10:37

A gazu przypadkiem nie masz ?
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.