Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z zapłonem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem z zapłonem

Postprzez Majlo » 10 wrz 2019, o 18:36

Cześć. Moja astra nierowno pracuje na rozgrzanym silniku, silnik drzy, czuc wibracje na fotelu, przy ruszaniu silnik dlawi sie, dlawi sie tez zaraz po wrzyceniu dwojki i dodaniu gazu, na wyzszych biegach jest ok. Metoda gaz/hamulec pokazuje dwa bledy ECN 13611 i ECN 13604. Mial ktos podobnie, czy faktycznie cewka padla? Silnik 1.8 125 KM + LPG. Na benzynie nie zaobserwowalem jeszczectych objawow. Dzwonilem do mojego mechanika umowic siecna diagnoze ale ma termin wolny dopiero za tydzirn
Majlo
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 wrz 2019, o 18:25
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Problem z zapłonem

Postprzez mirek_smok » 12 wrz 2019, o 14:48

Wygląda na cewkę , jak masz to pożycz i podmień jak nie to na paliwie do momentu wymiany .
mirek_smok
Klubowicz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 13:38
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: Problem z zapłonem

Postprzez Emsey91 » 21 wrz 2019, o 12:28

Jedz do gazownika, może jakaś pierdola jak zasniedzialy przewód albo bezpiecznik
Emsey91
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14 cze 2019, o 11:55
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z zapłonem

Postprzez piotii » 27 wrz 2019, o 20:18

sprawdź , ciśnienie na cylindrach ( świeca wykręcona tylko ta do pomiaru reszta siedzi w głowicy ) druga próba wszystkie wykręcone i pomiar na każdym cylindrze
jak zbadasz różnice napisz , podpowiem co dalej
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z zapłonem

Postprzez topiq » 28 wrz 2019, o 08:18

Zera żeś tam nie pominął w tym ECN? Kody mają 6 cyfr zazwyczaj. Dasz 0 po ECN wyjdzie Ci sonda a dasz 0 po całym kodzie to cewka. Najpierw porządny odczyt błędów później szukamy przyczyn. Przebieg pewnie już spory. Może LPG dobiło cewkę. Nie wiem skąd jesteś, jak blisko lubelskiego to mam nową cewkę założoną u siebie, chociaż stara też nie robiła większych problemów, jedynie podczas upałów na LPG zaczynało przerywać i nawet wypadł zapłon. Ale od tego był inny błąd.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.