Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.6 105KM- Kręci ale nie odpala, acz nie zawsze...

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

1.6 105KM- Kręci ale nie odpala, acz nie zawsze...

Postprzez aple4 » 19 wrz 2019, o 08:00

Witam,

Silnik: Z16XEP
Spadły trochę temperatury i pojawił się dziwny problem. Przytoczę najpierw sytuacje gdzie i kiedy objawy występują:

1) Poranek temp. ok. 8 stopni. Auto odpala, przejeżdża ok 3 km. Zostaje zgaszone. Po 5 minutach chcę ponownie uruchomić ale już nie odpala (rozrusznik ochoczo kręci). Po południu gdy temperatura zewnętrzna się podniosła odpalił normalnie.

2) Drugi dzień taka sama sytuacja, podobne warunki. Podejrzewałem akumulator więc sprawdziłem:
- Napięcie przed uruchomieniem po kilkugodzinnym postoju
- 12,5 V - Napięcie podczas uruchamiania - 10,5 V
- Napięcie ładowania
- 14,02 V przy pełnym obciążeniu (połączanie wszystkie odbiorniki); 14,2 V przy zgaszonych odbiornikach

Dla pewności wstawiłem auto na noc do garażu (przy powyższych sytuacjach stał na dworze) i podłączyłem aku pod prostownik.

3) Po nocy odłączam prostownik i wyjeżdżam z garażu (auto odpaliło normalnie). Pozostawiłem pod garażem. Temperatura na zewnątrz ok. 7 stopni C. Po 1,5 godziny próba rozruchu - nie odpala. Pewnie jak wrócę po południu to odpali normalnie.
Co jest grane ?
aple4
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2019, o 06:29
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: 1.6 105KM- Kręci ale nie odpala, acz nie zawsze...

Postprzez Patrykus » 19 wrz 2019, o 08:10

błędy jakieś pokazuje , sprawdziłbym czujnik położenia wału gdy jest uszkodzony to są właśnie takie objawy że zimny odpali a jak się trochę rozgrzeje to jest problem z uruchomieniem ponownie , po ostygnięciu odpali
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: 1.6 105KM- Kręci ale nie odpala, acz nie zawsze...

Postprzez aple4 » 19 wrz 2019, o 08:31

Błędy sprawdzę dopiero wieczorem po powrocie z pracy.
Czujnik położenia wału raczej odrzucam po sytuacji z dzisiejszego poranka - Tylko wyjechałem z garażu, nie zdążył się w żaden sposób rozgrzać i później jeszcze tak stał 1.5 godziny.
aple4
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2019, o 06:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: 1.6 105KM- Kręci ale nie odpala, acz nie zawsze...

Postprzez Patrykus » 19 wrz 2019, o 10:01

wystarczyło w tym momencie sprawdzić błędy metodą gaz-hamulec
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.