Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Układ chłodzenia, ogrzewanie, silnik

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Układ chłodzenia, ogrzewanie, silnik

Postprzez Orzech22 » 22 wrz 2019, o 09:10

Witam. Mam problem z Astrą. Mianowicie pokazał mi się komunikat że mam mało płynu chłodzącego to zobaczyłem pod maskę i było mało płynu a jak odkrecilem korek to z impetem wrócił na swój poziom. Dodam że zauważyłem że wywaliło płyn chyba przez korek aż na uszczelke na grodzi. Druga sprawa to podczas podróży auto straciło moc zaczęło się trzęść silnik itp podczas dodawania gazu. Po zgaszeniu i odpaleniu auta wszystko wróciło do normy. Trzecia sprawa, w aucie ogrzewanie ledwo chodzi, leci na zmianę zimne i ciepłe powietrze a po przejechaniu dłuższego odcinka leci dopiero gorące powietrze a później zimne i dalej na zmianę. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Orzech22
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 wrz 2019, o 08:59
Silnik: 2.0T Z20LEL


Re: Układ chłodzenia, ogrzewanie, silnik

Postprzez Whitemamba » 25 wrz 2019, o 06:19

Silnik się nie przegrzewa? Obieg wody ok?
Whitemamba
Klubowicz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 6 mar 2019, o 16:29
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Układ chłodzenia, ogrzewanie, silnik

Postprzez miranda » 25 wrz 2019, o 16:25

Orzech22 napisał(a): jak odkrecilem korek to z impetem wrócił na swój poziom

Sprawdź zawór ciśnieniowy w korku. Jak jest zablokowany to mogła się zrobić poduszka powietrzna w układzie chłodzenia.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.