Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z biegami

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem z biegami

Postprzez kubakt » 29 wrz 2019, o 18:51

Witam wszystkich.
Mam problem z wrzucaniem biegów, szczególnie 1 i 2, ale zacznijmy od początku:
byłem kiedyś u gościa z pewnym problemem w klimie, na słuch stwierdził, że do wymiany będzie łożysko w skrzyni. Faktycznie na wolnych obrotach po puszczeniu sprzęgła było słychać turkotanie - czasem głośniej, czasem ciszej a czasem w ogóle. Zostawiłem u innego mechanika auto, okazało się, że problem jest z przesuwkami w skrzyni więc wymieniłem skrzynię. Problem teraz pojawia się czasem, ale minimalnie (choć łożysko oporowe jest nowe, i jak zauważyłem występuje na włączonej klimie jak się auto nagrzeje).

I tutaj dochodzimy do problemu:
po wymianie skrzyni na inną jest problem z wrzucaniem biegów, najczęściej dotyczy to biegów 1 i 2, czasem 3. Wygląda to tak, jakby trzeba było się "siłować" z lewarkiem, jakby coś blokowało wrzucenie biegu. Wtedy zazwyczaj puszczam sprzęgło, wciskam raz lub dwa i bieg w końcu wejdzie. Mechanik nie wie o co chodzi, twierdzi, że sprzęgło wygląda na dość dobre, prawie nowe. Ktoś miał może podobne problemy? Czym to może być spowodowane? Wymiana sprzęgła "na pałę" trochę mi się nie widzi, bo to koszt ok. 1000 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Problem z biegami

Postprzez rafik19941 » 29 wrz 2019, o 19:42

Miałem taki objaw w F13 (manual 5 biegów) to były wybite tulejki gumowe na wybieraku skrzyni i trzeba było się siłować z biegami po wymianie ok. Osobiście mam M32 co jakiś czas smaruje wodziki przy wybieraku i nie mam problemu. Najpierw napisz jaka skrzynia i jaki masz wybierak ewentualnie linki. Może być też taka opcja że jak masz pręt zamiast linek do wybieraka to jak mechanik montował skrzynię to bardzo łatwo źle wycentrować lewarek - co będzie skutkowało że jakieś biegi nie będą wchodzić oraz blokada od wstecznego będzie haczyć o szkielet lewarka.

*Pierwsze napisz jaka skrzynia - zobacz po VIN
rafik19941
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5 wrz 2019, o 19:31
Silnik: 1.6T Z16LET

Re: Problem z biegami

Postprzez kubakt » 29 wrz 2019, o 19:50

Skrzynia F17W394. Z tego co mi się wydaje to jest pręt.

@Edit
Zapomniałem dodać że na początku po wymianie skrzyni biegi wchodziły super, im więcej czasu od wymiany mija tym ciężej wchodzą, ze wstecznym problemów większych nie ma, czasem jakby nie zaskakuje.
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z biegami

Postprzez rafik19941 » 29 wrz 2019, o 20:04

Jeśli to jest pręt to można regulować. Musisz wejść pod samochód niestety jedna osoba siedzi w samochodzie a druga reguluje i teraz tak lewarek musisz mieś idealnie na środku i wtedy skręcasz obejmę. Jest to na tyle niewdzięczny temat że nie wiadomo jak głęboko ma być osadzony pręt oraz w jakiej pozycji wszystko jest robione na czuja. Niestety troszkę zabawy jest zobacz najpierw to, jeśli nie pomoże wymień na wybieraku plastiki na których osadzone są cięgna - tzw. zestaw naprawczy wybieraka
rafik19941
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5 wrz 2019, o 19:31
Silnik: 1.6T Z16LET


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.