Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

dziwy dźwięk

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

dziwy dźwięk

Postprzez anik » 6 lis 2019, o 09:16

Witam, co może oznaczać dziwny dźwięk...taki tępy trochę jakby piłowanie ale nie do końca, Słyszę to tylko na niskich biegach ale zauważyłam to przed chwilą i jak jadę szybciej to albo nie słychać albo ja nie słyszę. Na parkingu chciałam to nagrać. Nie słychać tego non stop. Mam filmik ale nie mogę dodać...
Dodam, że od kilu dni zaświeca się kontrolka oleju silnika ale ta pomarańczowa z falą. Oczywiście poziom oleju jest ok a kontrolka po zgaszeniu i odpaleniu znika.
help
anik
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lis 2019, o 09:03
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: dziwy dźwięk

Postprzez topiq » 6 lis 2019, o 15:57

Film możesz wrzucić na YouTube, Facebook itp. i wrzucić tu linka.
Poziom oleju mierzy się na płaskiej równej powierzchni parkingu, ok. 5-10 minut po zgaszeniu silnika.
Wiadomo przynajmniej z której strony ten dźwięk się wydobywa i z jakiej okolicy? Przód okolice silnika i skrzyni czy bardziej z kół? Czy tylko podczas jazdy czy też na postoju? Jak na postoju to można podnieść maskę i osłuchać z jakiej okolicy dźwięk się wydobywa.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: dziwy dźwięk

Postprzez anik » 8 lis 2019, o 12:33

problem już rozwiązany i na szczęście okazał się pierdołą :) skorodowana osłona tarczy ocierała i takie efekty dźwiękowe mi serwowała :p
poziom oleju sprawdzam dobrze i jest dobry,
według mechanika jeżeli poziom oleju jest ok to kontrolka świruje i pewnie tak jest
anik
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lis 2019, o 09:03
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: dziwy dźwięk

Postprzez topiq » 8 lis 2019, o 19:46

Mam Astrę z 2004 roku i nic mi nie świruje. Możliwe że to też kwestia jakości samego oleju. Po zakupie auta właściciel wspomniał, że już czas na wymianę się zbliża i faktycznie jadąc do domu kontrolka poziomu mi się zapalała mimo dobrego poziomu oleju. Po wymianie oleju jak ręką odjął. Zapaliła się dopiero znów przed wymianą. W innym wypadku jeżeli po wymianie przy prawidłowym poziomie oleju nadal się zapala, to albo jest uszkodzony albo zabrudzony.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.