Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

ASTRA 1.6 + LPG NIE ODPALA

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

ASTRA 1.6 + LPG NIE ODPALA

Postprzez areczekjestem » 30 gru 2019, o 21:45

Witam wszystkich, zmagam się od kilku dni z pewnym problemem. Mianowicie moja Astra nie odpala. Podczas jazdy po około 20 km silnik szarpnął i zgasł, zapalając znaną żółtą kontrolkę autka z kluczem..
Szybka próba diagnozy błędu metodą gaz hamulec wykazała błędy w obwodzie wtryskiwaczy, metodą powolnej dedukcji doszedłem do tego iż wtyczka od pompy paliwa nie podaje napięcia. Dodaje że auto posiada LPG i nie odpala ani na benzynie ani na gazie. Szukajac problemów dalej znalazłem przepalony bezpiecznik 15A w komorze silnika który wymieniłem (OD POMPY ). Jednak bez skutku. Czarna kostka odpowiedzialna za pompę-przepinana na inną o tych samych parametrach nic nie dała. Autko podłączone pod OBD pokazało te same błędy co metoda gaz hamulec czyli P201-P204.- Kasowanie nic nie daje. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc zdiagnozować problem ? Nie wiem już sam co robić a jest to moje jedyne auto do dojazdu do pracy :(
areczekjestem
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 gru 2019, o 21:31
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: ASTRA 1.6 + LPG NIE ODPALA

Postprzez areczekjestem » 31 gru 2019, o 13:59

Dobra problem został zlokalizowany. Gdyby ktoś miał podobny problem - przez LPG które sprawia iż wskaźnik paliwa w kabinie wariuje posiadałem za niski poziom paliwa... Pompę szlag trafił przy okazji wywalając bezpieczniki. Wymiana pompy i bezpiecznikow zażegnala problem.
areczekjestem
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 gru 2019, o 21:31
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.