Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra 1.6 Z16xe

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra 1.6 Z16xe

Postprzez scotch » 12 sty 2020, o 16:17

Witam. Otóż mam takie pytanie, pacjent Astra H 1.6 Z16XER.
Zakupiłem ostatnio stacje multimedialną i włożyłem ją zamiast fabrycznego radia- co za tym idzie straciłem możliwość wejścia w trym serwisowy.
Dokupiłem taki interfejs diagnostyczny do wejścia OBD co się łączy z apka na telefonie. Wszystko super, błędów nie pokazuje. Zainteresowałem się temperaturą silnika gdyż metodą na "pedałowanie" wyskakuje błąd ECN 059761.
Tematów o tym błędzie jest multum.. No ale chciałem stestować więc przyglądałem sie temp. silnika przy jeździe do pracy ( 7km ) kiedy temp zacznie spadac. dojechałem do pracy no i na biegu jałowym "dogrzewałem silnik" - apka pokazuje 97/8 stopni i zaczyna spadać. I teraz pytanie czy termostat jest do wymiany? Bo w opisach termostatów pokazuje temp otawrcia 105 stopni.
Nie wiem w co teraz uderzyc- bo jakiś czas temu obudowa termostatu była zmieniana w warsztacie i pare innych pierdółek typu uszczelki. Ogólnie z samochodem się nic nie dzieje tylko zastanawia mnie ten błąd- jako jedyny wyskakuje a przy tej aplikacji Car Scanner nie pokazuje żadnego. I czy lepiej się tym zainteresować i poszukać jakiegoś nowego termostatu( jeżeli tak to jakiej firmy) i wymienić czy olać temat?
Czy może poszukać kogoś z op-comem koło siebie może on więcej pokaże?

Pozdrawiam
scotch
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 sty 2020, o 16:08
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Astra 1.6 Z16xe

Postprzez piotii » 15 sty 2020, o 20:17

tu jest Twój problem viewforum.php?f=11
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra 1.6 Z16xe

Postprzez scotch » 15 sty 2020, o 20:49

Yyyy na stronie dla nowych?
scotch
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 sty 2020, o 16:08
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Astra 1.6 Z16xe

Postprzez piotii » 27 sty 2020, o 19:58

scotch napisał(a):Witam. Otóż mam takie pytanie, pacjent Astra H 1.6 Z16XER.
Zakupiłem ostatnio stacje multimedialną i włożyłem ją zamiast fabrycznego radia- co za tym idzie straciłem możliwość wejścia w trym serwisowy.
Pozdrawiam

tu jest problem
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.