Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie grzeje klimatyzacja i wywala płyn

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Nie grzeje klimatyzacja i wywala płyn

Postprzez lisu7 » 27 sty 2020, o 13:45

Witam. Mam taki problem z moim samochodem. Dziś próbowałem odpowietrzyć układ chłodzenia bo klimatyzacja raz grzała a raz nie. Dokładniej mówiąc to zapaliłem samochód wiało zimne powietrze a po przejechaniu np. 5km, zgaszeniu i ponownym zapaleniu samochodu, grzało normalnie. Zabrałem się za odpowietrzanie i odkręciłem korek zbiornika wyrównawczego i zostawiłem tak, aż się nagrzeje i załączy się wiatrak. Przy 109stC płyn wywaliło ze zbiorniczka. Wszystkie węże były gorące oczywiście. Jakieś sugestie?
lisu7
Klubowicz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 11 wrz 2017, o 18:57
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Nie grzeje klimatyzacja i wywala płyn

Postprzez Chrap17 » 29 sty 2020, o 08:13

Witam. Wychodzi na to że nie doczekales sie az wentylator sie włączy w tych astrach sie włącza ok 112st.
Płyn powinien wrzec ok 130st.
Może masz za slaby procent płynu (tzn wiecej wody) i zaczelo poprostu ja wywalac cisnienie woda wrze na 100st.
Lub babel powietrza ja wypchnol..
Tak dla bezpieczenstwa sprawdz bezpieczniki od wentylatora.
Chrap17
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2020, o 15:31
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.